Topic * Cu sau fără facultate...?

Postează răspuns
Raspunsuri: 5
Vizualizări: 1228
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1990-cu-sau-f-r-facultate]* Cu sau fără facultate...?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Credeti ca cei care au studii superioare au mai multe posibilitati de-a realiza ceva remarcabil in viata? Au o sansa in plus (in Romania) cei cu studii superioare? Credeti ca romanii „trec” prin facultate pentru a aprofunda, pentru a invata, sau doar pentru a obtine o diploma?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine sa ai o facultate în viată. Eu, din păcate, nu am nici o facultate, pentru ca nu am avut aceasta posibilitate, dar îi mulțumesc lui Dumnezeu ca sunt, și fara facultate. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Da, si cu facultate si tot degeaba... cunosc pe cineva care a facut facultatea, si apoi... sta acasa ca nu mai are ce sa faca... nu se gaseste nimic pentru el... asa mi-a spus acea persoana. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Mie mi se parte total greșită ideea „Nu face facultate pentru că x a făcut-o și nu are unde să muncească.” Eu vreau să fac facultatea de Pedagogie pentru a deveni învățătoare sau educatoare. Cred că facultatea își are rostul ei şi nu trebuie evitată datorită unor anodine motive, ca cel menționat mai sus. Fără facultate, lumea ar fi fost alta și nu ne-am fi bucurat de medici, profesori, ingineri etc. Cei care nu au facultate nu trebuie considerați înapoiați sau mai știu eu cum, dar dacă sunt posibilități, e bine să fie făcută, nu doar pentru o diplomă, ci pentru a putea fi de folos celorlalți. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu sunt fara scoala, n-am nicio clasa, dar Dumnezeu mi-a dat intelpciune sa citesc si sa invat carte. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Cu facultate e mult mai bine! Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Școală, Educație, Știință >> Topic * Cu sau fără facultate...? | Salvatorul.ro
meniu prim
Cine strânge vara, este un om chibzuit, dar cine doarme în timpul seceratului, este un om care face ruşine. ( Proverbele 10:5 )