Topic Studierea Vechiului Testament

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 699
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 7
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1008-studierea-vechiului-testament]Studierea Vechiului Testament[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
E important sa cunoastem Vechiul Testament? Sau el a fost valabil doar pentru evreii din vechime?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Ambele sunt importante. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Daca vrem sa mergem pe calea cea buna, fara sa fim corupti de altcineva, trebuie sa cunoastem toata Biblia in intregime ! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
E bine sa studiem toata Biblia, ca sa nu cadem in ispita. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Biblia trebuie studiata toata. Cu cat o studiezi, cu atat mai mult il cunosti pe Dumnezeu. Optiuni postare ®
Daniiell
-Daniiell -
Vechiul Testament este revelat in Noul Testament . Dar daca noi nu am citi Vechiul Testament, cum putem sa mai facem legatura? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Vechiul Testament este revelat in Noul Testament . Dar daca noi nu am citi Vechiul Testament, cum putem sa mai facem legatura? de Daniiell
Da, asa este. Ai dreptate ce ai scris aici. Nu ai cum sa nu faci legatura cu Vechiul Testament, pentru ca toata Biblia este insuflata de Duhul Sfant. Asa ca, noi trebuie sa facem legatura cu Noul Testament si cu Vechiul Testament! Optiuni postare ®
Strugaru
-Strugaru -
Si Vechiul Testament, și Noul Testament. Amândouă fac parte din Scriptură. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
E important să avem cât mai multe cunoștințe despre fiecare aspect al Bibliei, adică și despre Vechiul Testament! Optiuni postare ®
Tomus
-Tomus -

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic Studierea Vechiului Testament | Salvatorul.ro
meniu prim
Nu te teme de nimic, căci Eu te izbăvesc, te chem pe nume- ești al Meu! Dacă vei trece prin ape, Eu voi fi cu tine și râurile nu te vor îneca; dacă vei merge prin foc, nu te va arde, și flacăra nu te va prinde. ( Isaia 43: 1, 2 )