Topic * Mireasa

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1612
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/103-mireasa]* Mireasa[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ce părere aveţi despre ţinuta unei fete mirese?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Mireasa sa fie imbracata cuviincios! Sa fie smerita, ca si cum ar fi mireasa Domnului! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu spun cum mi-ar place mie! Nu imi place mireasa cu voal, doar cu batic! Nu imi place rochia foarte larga! Si mai mult de atat, as vrea sa fie credincioasa Domnului si tematoare! Optiuni postare ®
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Eu vreau foarte simplu sa fiu imbracata. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
O mireasa credincioasa trebuie sa se imbrace cuviincios!:D Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
O mireasa placuta Domnului trebuie sa fie imbracata cuviincios. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Intai, trebuie sa-i placa Domnului tinuta unei mirese, si mireasa sa nu fie ca cele din lume. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Daca conteaza doar ce ai inima, de ce nu imbraca miresele rochiile pana la genunchi? Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu trebuie să fie extravagantă, ci să inspire bun gust și decență! Am mai auzit expresia: "Doar o singură dată ești mireasă!" care dădea cumva voie oricărui mod de "împopoțonare" în virtutea acelui fapt. Un frate puncta această idee și concluziona că e trist să fii mireasă doar odată! Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
O mireasa trebuie sa fie simpla, deoarece prin simplitatea ei se poate vedea frumusetea sufletului. Si daca este pocaita, cu siguranta va fi remarcata, de cei care stiu ce inseamna pocainta! Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Mireasa | Salvatorul.ro
meniu prim
Scaldă-ţi cuvintele în iubire, bazează-te pe Cuvântul Lui Dumnezeu şi ieşi în lume, hotărât să ridici, să încurajezi şi să motivezi pe cineva.