Topic * Verigheta

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 14
Vizualizări: 402
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 11
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1041-verigheta]* Verigheta[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este pacat sa purtam verigheta?
Optiuni topic
NicusoR
-§NicusoR -
Nu e pacat sa porti verigheta, ca e un semn ca esti casatorit. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Fratii mei, este pacat sa purtam verigheta. In Biblie nu scrie ca un crestin trebuie sa poarte verigheta! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Un exemplu practic: Parintii mei nu au purtat niciodata verigheta, si totusi, oricine stia ca ei sunt casatoriti. Fie tati, la munca, pe strada sau in orice alt loc, sau mami, care la randul ei, a lucrat ,a fost peste tot pe unde poate sa mearga o femeie credincioasa, dar niciodata nu au avut probleme din cauza ca nu purtau verigheta. Optiuni postare ®
DanielA
-DanielA -
Da, e pacat. Optiuni postare ®
IoanMarius
-±IoanMarius -
Purtatul verighetei are ca origine concepte pagane, credinte pagane, superstitii pagane. Se credea, de fapt, ca degetul pe care se punea are o vena numita vena amoralis (vena dragostei), astfel ca persoanele care poart inel, vor fi credinciose partenerilor, fiindca au dragostea inlantuita de inel. Optiuni postare ®
David93
-David93 -
Nu este pacat. Optiuni postare ®
Maria_Love
-+Maria_Love -
Nu e dupa voia Domnului sa porti verigheta. Noi nu trebuie sa ne asemanam cu lumea. Credinta vine din inima, si daca ii esti credincios lui Dumnezeu, la fel esti si fata de sot sau sotie. Eu nu sunt de acord cu purtarea verighetei. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este pacat sa purtam verghita, noi, copiii Domnului! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> ~Viața~ >> Topic * Verigheta | Salvatorul
meniu prim
De veți voi și veți asculta, veți mânca cele mai bune roade ale țării. ( Isaia 1:19 )