Topic ~ Biblia şi mântuirea!

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 999
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1139-biblia-i-m-ntuirea]~ Biblia şi mântuirea![/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Biblia are un caracter practic... Cine aude si face (Matei 7:24) e placut lui Dumnezeu!
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Biblia e vestea cea buna, dar numai Isus ne ofera mantuirea! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Biblia este vestea cea buna. Ea ne aduce eliberare, mantuire, vindecare. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Biblia ne arata adevarata cale: calea care duce la Isus! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Biblia ne învata cum sa trăim în lumea asta. Eu am învatat multe din Biblie, și mai învat. Biblia este o Carte pe care a lăsat-o Dumnezeu pentru toți, ca sa înțelegem binele și raul. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu n-am școală deloc, nici o clasa nu am învatat. Eu am în) ceput sa citesc Biblia de la vârsta de 20 de ani. Uitați cum am învatat sa citesc Biblia. Am fost angajat la un om și omul asta era pocait, iar eu nu eram pocait și el citea din Biblie, iar eu nu știam ce carte este aia și l-am întrebat din ce carte citește. El mi-a răspuns că citește din Biblie și i-am spus ca eu nu știu sa citesc, iar el m-a întrebat: „Vrei sa înveți carte?” „Da.”, i-am spus. El a spus că are o fată pe clasa întâi și dacă vreau sa învăț cu ea, iar eu i-am spus ca vreau. Am început sa învat cu ea, am început sa învat literele, am început sa învat sa citesc cu ea, iar tatăl ei se bucura când vedea ca învat. După ce a văzut acest lucru, mi-a dat o cărticica și pe ea scria: „Cum poți sa-L cunoști pe Dumnezeu?” Eu am deschis-o și am găsit asa scris, că Dumnezeu este facatorul cerului și al pământului, iar eu am înteles ca Dumnezeu zicea acolo „Fă!” Mi-am pus întreabarea în sinea mea... cum sa zică Dumnezeu „Fă!”? N-am inteles, si ce am făcut... m-am pus pe genunchi și m-am rugat lui Dumnezeu: „Doamne Dumnezeule, Tu care ai făcut cerul, pământul, tot ce se vede și tot ce nu se vede...” iar Dumnezeu în clipa aia, mi-a dat intelepciune sa citesc. După m-am ridicat de pe genunchi, am citit și asa am învatat sa citesc. Fraților, sa știți de la mine: avem un Dumnezeu mare care face minuni cu cei mai neînsemnați ooameni, ca sa-i facă pe cei mari de rușine. Cereți lui Dumnezeu orice, ca El la timpul potrivit, va da ce cereți. Dumnezeu sa fie binecuvântat în veci. Amin. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Biblia ne aduce eliberare, mântuire, si viata lunga pe pamantul nou. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic ~ Biblia şi mântuirea! | Salvatorul.ro
meniu prim
La Domnul este scăparea: binecuvântarea Ta să fie peste poporul Tău. ( Psalmii 3:8 )