Topic * Baticul

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1447
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1144-baticul]* Baticul[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Trebuie sa poarte surorile batic pe cap?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da. Femeia trebuie sa poarte un batic pe cap spre slava ingerilor. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da, femeii nu trebuie sa-i lipseasca baticul deloc. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Femeia decide ce face in legatura cu purtarea sa in societate. Multe fete din ziua de azi nu poarta batic deoarece le este rusine ca vor fi catalogate, insa daca ne rusinam in fata lumii cu legatura la Domnul, si Domnul Isus se va rusina in fata Tatalui cand va mijloci pentru noi! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
La surori, sa nu le fie rusine ca poarta batic. Ele il poarta spre slava Ingerilor! Optiuni postare ®
Ionatan
-Ionatan -
Buble-estera
-Buble-estera -
Femeile trebuie să poarte batic, dar nu cum văd acum: o cordeluță sau o bentiță (în cel mai bun caz) Aici, eu nu pot să văd că acest lucru aduce slavă lui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Femeile trebuie să poarte batic, dar nu cum văd acum: o cordeluță sau o bentiță (în cel mai bun caz) Aici, eu nu pot să văd că acest lucru aduce slavă lui Dumnezeu. de Buble-estera
Ai dreptate. Așa este. Multe fete se dau ca sunt pocaite, dar nu sunt, și nici batic pe cap nu mai poartă... își pun doar o betință și cică ala este batic... Fals! În ziua de azi, nu se respectă ce scrie în Biblie. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Ai dreptate. Așa este. Multe fete se dau ca sunt pocaite, dar nu sunt, și nici batic pe cap nu mai poartă... își pun doar o betință și cică ala este batic... Fals! În ziua de azi, nu se respectă ce scrie în Biblie. de Ion_Marcel
Da, din păcate, așa este... da' aia nu-i pocăință, ci mai mult, o bătaie de joc. Mie nu mi-e ruşine să port batic, așa că, am batic totdeauna: și afară, și acasă, şi la școală. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic * Baticul >> Topic * Baticul | Salvatorul.ro
meniu prim
Dumnezeu vrea ca inima ta sa Îi aparţină Lui fiecare oră din zi, fiecare zi din săptămână, fiecare săptămână din lună, fiecare lună din an, fiecare an din viaţa ta !