Topic ~ Pentru duşmani!

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1330
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/115-pentru-du-mani]~ Pentru duşmani![/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Va rugati pentru cei ce va doresc raul?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Desi nu am dusmani, ma mai rog pentru ei, de cumva am, si nu stiu ca am. Optiuni postare ®
DanielA
-DanielA -
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ar fi bine sa fim sinceri. Eu, unul, ma rog pentru dusmani, desi mi-e greu sa fac asta pentru ca nu sunt sfant si nici credinta nu mi-e asa de tare, dar pana la urma cedez, si reusesc sa fac asta pentru ca si Dumnezeu, multele pacate ale noastre, le iarta, indiferent de situatia materiala, de patura de societate din care facem parte, indiferent de rasa, indiferent cine suntem noi. Cu atat mai mult, trebuie si noi sa facem acest lucru. Sa ne aducem aminte versetul din Tatal nostru care spune: - Iarta-ne noua cum si noi iertam gresitilor nostrii. Deci noi spunem intr-un cuvant, ca daca noi iertam dusmanilor nostri, doar atunci si Dumnezeu sa ne ierte si pacatele noastre. Sper ca sa putem ierta pana la sfarsit, si sa fim buni pana la capat, nu doar atunci cand ni se face un favor. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu tin la toata lumea, dar nu toata lumea tine la mine! Am dusmani; desi eu nu le port grija, ei mi-o poarta... Eu cred ca Dumnezeu imi va face dreptate. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu ma rog pentru toti dusmanii mei. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Sanatate la dusmani, fara griji si fara bani! Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Da, ma rog. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Alte Creştine >> Topic ~ Pentru duşmani! | Salvatorul.ro
meniu prim
Nu este bine să mănânci multă miere: tot așa, nu este o cinste să alergi după slava ta însuți. ( Proverbele 25:27 )