Topic Citirea Bibliei

Postează răspuns
Raspunsuri: 5
Vizualizări: 1232
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1162-citirea-bibliei]Citirea Bibliei[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ai simtit schimbare prin citirea Bibliei? Poate cineva sa dea un raspuns clar ca Biblia schimba chiar si inima omului?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Credinta vine prin auzirea Cuvantului, si intr-adevar, Biblia schimba inimile. Pe a mea, mi-a schimbat-o. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Psalmul 40 e lipit de sufletul meu : "Îmi pusesem nădejdea în Domnul, şi El S-a plecat spre mine, mi-a ascultat strigătele. M-a scos din groapa pieirii, din fundul mocirlei; mi-a pus picioarele pe stâncă, şi mi-a întărit paşii. Mi-a pus în gură o cântare nouă, o laudă pentru Dumnezeul nostru. Mulţi au văzut lucrul acesta, s-au temut, şi s-au încrezut în Domnul. Ferice de omul, care îşi pune încrederea în Domnul, şi care nu se îndreaptă spre cei trufaşi şi mincinoşi! Doamne Dumnezeule, multe sunt minunile şi planurile Tale pentru mine: nimeni nu se poate asemăna cu Tine. Aş vrea să le vestesc şi să le trâmbiţez, dar numărul lor este prea mare ca să le povestesc. Tu nu doreşti nici jertfă, nici dar de mâncare, ci mi-ai străpuns urechile; nu ceri nici ardere de tot, nici jertfă de ispăşire. Atunci am zis: Iată-mă că vin! în sulul cărţii este scris despre mine, vreau să fac voia Ta, Dumnezeule! Şi Legea Ta este în fundul inimii mele." (Psalmi 40:1-8). Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Biblia ni-L descopera pe Dumnezeu. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Biblia schimba vietile oamenilor, daca o citim regulat și o cercetăm, ea ne schimba vietile. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Biblia schimba vietile oamenilor, daca o citim regulat și o cercetăm, ea ne schimba vietile. de Denisa1
Normal că Biblia schimba vietile oamenilor, dar mulți nu citesc Biblia! Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic Citirea Bibliei | Salvatorul.ro
meniu prim
Pune-ți nădejea în Domnul, Israele, de acum și până în veac! ( Psalmii 131:3 )