Topic * Viaţa din zilele noastre!

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 988
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1172-via-a-din-zilele-noastre]* Viaţa din zilele noastre![/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ce credeti voi, viata noastra, din zilele de azi, este mai buna ca in urma cu 30 de ani? Sau este viata nostra din ziua de azi mai grea? Detaliati, va rugam!
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este mai buna decat acum 30 de ani, acuma sunt mai multe conditii. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Atunci crestinii aveau o mare dragoste, acuma dragostea s-a racit mult pentru ca au aparut multe lucruri care nu sunt bune pentru crestini. La ce ma refer eu? Televizorul, Internetul, retelele de socializare cum este facebook, mess-ul si mai multe. Intr-adevar, atunci era viata mai grea decat acuma. Acuma ai de toate, pe oriunde mergi. Crestinii, in general, sunt afectati mai mult. De ce? Pentru ca daca mergi prin oras, vezi fel si fel de reclame cu ce nu trebuie, dar Dumnezeu sa ne ierte pe toti! Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
Eu nu pot spune de viata celor de acum 30 de ani, pentru ca nu cunosc...dar asa cum e acum, trebuie sa fim mulțumitori. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Viata noastra este foarte usoara, dar trebuie sa stim cum sa o traim curata si sincera inaintea lui Dumnezeu. Sa fim sinceri unii cu altii, si asa vom trai o viata pasnica. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Este mai grea, fiindca traim zilele din urma. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Dacă ne referim la condiții, sigur că e mai bună, dar din punct de vedere spiritual, nu. Lumea merge din rău spre mai rău! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Da, probabil că dintr-un exces de zel, ar fi mai mulți care ar spune că mai bine am trăi în trecut. Eu nu zic așa, pentru că din punct de vedere fizic, era mult mai greu. Cât despre pocăință, poți fi pocăit și acum, nu doar atunci puteai fi. Dacă firea noastră înclină spre nepocăință, cu siguranță nu o va schimba un regim sau altceva. Aici totul depinde de inima noastră. Doar și acum 30 de ani erau și oameni nepocăiți. La fel, și acum: sunt oameni pocăiți, și oameni nepocăiți...și atenție, nu mă refer la penticostali, baptiști, ortodocși, catolici etc., ci la pocăiți! E total altceva. Din orice confesiune sunt oameni pocăiți; și chiar din orice religie. Cel puțin, eu așa cred. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Viaţa din zilele noastre! | Salvatorul.ro
meniu prim
Femeile, de asemenea, să fie cinstite, neclevetitoare, cumpătate, credincioase în toate lucrurile. ( 1 Timotei 3:11 )