Topic * Substanţe periculoase!

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 410
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 8
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1186-substan-e-periculoase]* Substanţe periculoase![/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Scrieti in acet topic cele mai periculoase substante mortale! Asa vom sti si ne vom feri, macar ca am auzit de acestea:)
Optiuni topic
IoanMarius
-±IoanMarius -
Substante toxice mortale sunt foarte multe, care chiar si in doze de miligrame sau mult mai mici pot provoca moartea. Eu cred ca adevarata problema pentru tineri(si nu numai) sunt drogurile, dintre care cele mai cunoscute sunt: heroina, cocaina, marihuana(hasis,iarba), LSD. Toate au efect halucinogen, si mai ales, provoaca dependenta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Plantele etnobotanice, foarte periculoase! Optiuni postare ®
IoanMarius
-±IoanMarius -
Da, si etnobotanicele, doar ca nu sunt asa periculoase ca dependenta si toxicitate raportate la doza. Aceasta nu inseamna ca in anumite conditii nu sunt foarte periculoase. Sfatul biblic este: " Fugiti de orice vi se pare rau!" Optiuni postare ®
David93
-David93 -
Toate sunt periculoase si dauneaza grav sanatatii tale, dar cand te-ai apucat de ele, esti dependent de ele, si nu mai scapi de ele. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Substante periculoase....eu zic ca Acidul sulfuric este cel mai periculos... Odata ce acidul sulfuric atinge ceva...nimic nu il mai poate oprii.... E grav. Optiuni postare ®
Alex_jurca
-¤Alex_jurca -
Mai puternice decat acidul sulfuric sunt cianurile Optiuni postare ®
White_angel
-§White_angel -
Pot sa iau de pe net..dar aici nu am nici o experienta, iar astea sunt destule ! Uite: acetona, benzina, alcoolul, si asa mai departe..toate cele sunt periculoase daca nu sunt folosite adecvat ! Optiuni postare ®
Strugaru
-Strugaru -
Heroina, cocaina, ceanura, nicotina, metilc...sunt multe. Optiuni postare ®
Izabela
-±Izabela -
Cocaina
Heroina
Alcoolu Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Substanţe periculoase! | Salvatorul
meniu prim
Când tu te schimbi, prietenii tăi se schimbă și ei, fără să îți dai seama.