Topic Mărturia ta supremă

Postează răspuns
Raspunsuri: 3
Vizualizări: 1174
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1200-m-rturia-ta-suprem]Mărturia ta supremă[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Scrieti aici cum Dumnezeu vi s-a marturisit prin cineva si cum v-ati indreptat privirea spre El printr-o simpla marturie!:)
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Pe data de 29-04-2013, in urma unui grav accident de ccirculatie, am ajuns in stare de coma la un spital din Bruxelles. Dupa cum mi-a spus familia dupa ce mi-am revenit, ca de luni, 29 aprilie cand am intrat la reanimare, am fost conectat la aparate si respiram numai cu ajutorul aparatelor. In acest timp, una din surorile mele a contactat-o pe surioara Ruxandra spunandu-i ca eu sunt in coma la spital si ca nu are rost sa se roage pentru mine, caci doctorii au spus ca nu mai este nici cea mai mica sansa sa revin la viata. Atunci Ruxandra, cea mai de pret tanara, i-a spus surorii mele asa: "Eu chiar acum voi intra in rugaciune si post si nu ma voi opri decat atunci cand Iosif va fi bine, pentru ca Iosif nu va muri, ci va trai si va veni pe picioarele lui in Romania la botezul meu." Pe data de 5 mai, un barbat a venit la mine si mi-a spus asa: "Trebuie sa te-ntorci in familia ta, caci prietena ta, Ruxandra, nu inceteaza sa se roage pentru tine, asa ca am hotarat sa-ti daruim viata mai departe!" In clipa aceea m-am trezit in spital si am vazut familia si colegii stand langa mine, atunci i-am intrebat ce s-a intamplat, iar ei mi-au spus ca am avut un accident si ca doctorii au spus ca nu mai sunt sanse sa-mi revin; atunci le-am spus ce mi-a spus barbatul acela despre Ruxandra, si ca eu sunt in viata datorita dragostei si rugaciunilor ei! Slavit să fie Domnul Isus Hristos! Optiuni postare ®
Paduraru
-Paduraru -
Pana in 2013 nu eram pocait, eram un copil foarte rau: injuram, furam, am talharit; dar in 2013 a fost evanghelizare la biserica. In luna martie am fost cercetat si m-am predat Domnului in totalitate. Am primit botezul in iunie si am fost mantuit. De atunci viata mea s-a schimbat... merg spre cer, nu spre iad, si am decis ca din tinerete sa-I slujesc Lui. De atunci m-am imbolnavit si mai rau, dar am spus: "Doamne, viata mea este in mana Ta; de o fi sa mor, sunt pregatit." Optiuni postare ®
Paduraru
-Paduraru -
De cand il urmez pe El, sunt fericit chiar daca sufar, dar stiu ca in Rai nu va mai fi suferinta. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic Mărturia ta supremă | Salvatorul.ro
meniu prim
Ca și Numele Tău, Dumnezeule, și lauda Ta răsună până la marginile pământului; dreapta Ta este plină de îndurare. ( Psalmii 48:10 )