Topic * Băutura şi beţia

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 1143
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1206-b-utura-i-be-ia]* Băutura şi beţia[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Multi oameni isi ineaca amarul in bautura sau macar degusta putin apoi dau de gust pana vor mai mult si ajung in stare de ebrietate. Ce credeti ca trebuie sa facem ca sa infranam aceasta pofta? :)
Optiuni topic
DanielA
-DanielA -
Rugaciune multa. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Rugaciune si iar rugaciune! Optiuni postare ®
Alex-Domnica
-Alex-Domnica -
Ei, eu va spun ce spunea odata un frate batran: "El, fara noi, nu vrea; si noi, fara El, nu putem!" Asta i-a spus-o la un dependent de tigari. Deci, daca analizezi putin subiectul, ajungi la concluzia ca El, fără noi nu vrea = El, fără noi, nu vrea să își sfârșească lucrarea. Adică pe toți ne vrea mântuiți. Noi, fără El, nu putem. Deci, dacă noi nu facem pasul premergător, nici El nu ne va ajuta. Concluzia este că trebuie doar să vrei. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Bauturile tari iau mintea omului, iar tigarile, tutunul, baga boala in om. Asa ca, nu sunt bune deloc. Feriti-va de ele. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Imi pare rau sa mărturisesc, dar eu am probleme cu bautura de multi ani. Nu pot renunta la alcool. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Imi pare rau sa mărturisesc, dar eu am probleme cu bautura de multi ani. Nu pot renunta la alcool. de Denisa1
Păi, și cum credeți că ajungeți în Rai, cu alcoolul? Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Băutura şi beţia | Salvatorul.ro
meniu prim
Consideraţi întristările voastre ca umbrele binecuvântărilor ce urmează să vină.