Topic * Mama lui Isus!

Postează răspuns
Raspunsuri: 2
Vizualizări: 732
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1256-mama-lui-isus]* Mama lui Isus![/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ce fel de femeie a fost mama lui Isus? Cu toate ca era mama Lui, nu prea a fost scrisa ca avand o relatie mai apropiata de Isus, mai ales cand a crescut. Oare de ce? Screti parerea voastra despre mama Lui, in acest topic!
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Mama lui Isus, a fost o femeie curata si sfanta, bine-nteles pana dupa ce l-a nascut pe Isus, pentru ca dupa aceea a avut copii, si atunci normal ca nu a mai fost la fel de sfanta. Dar important este ca a avut iubirea de mama (ca orice mama) care isi iubeste copilasii. Dar nu a mai avut cum sa ii poarte de grija lui Isus dupa ce a fost mare, pentru ca Isus nu a fost un om ca noi, ci El a fost sfant, si a venit aici pe pamant sa mantuiasca ce era pierdut, si El avea alta misiune decat a sta acasa si a isi asculta parintii sau a merge la munca, cum facem multi dintre noi. Daca citim Biblia, vedem ca inca de la o varsta destul de frageda, adica de la 12 ani, Isus ramane in templu si invata lumea. Si cand mama Lui il gaseste, este suparata si il intreaba de ce s-a pierdut de ei, si tot in Biblie este si raspunsul pe care l-a dat Isus parintilor lui atunci. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Parerea mea, este ca era o femeie normala, cu copii normali. Dar Isus le-a spus parintilor Lui, ca a venit in lume, nu pentru a creste frumos, ci pentru a face voia Tatalui, iar parintii au inteles, si de aceea se pare ca mama lui Isus nu a avut o legatura chiar asa de stransa cu El, pentru ca asa trebuia sa fie. Dar eu sunt sigur de faptul ca a avut aceeași grija de Isus, ca de toti ceilalti copii, dar nu cred si nu mi se pare ca ar fi trebuit sa se scrie toate aceste lucruri. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Mama lui Isus! | Salvatorul.ro
meniu prim
Frica de Domnul este un izvor de viață, ea ne ferește de cursele morții. ( Proverbele 14:27 )