Topic * Poate cineva să...?

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 1494
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1264-poate-cineva-s]* Poate cineva să...?[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Poate cineva sa traiasca ca Isus? Astept raspuns!
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Nu cred ca poate cineva, dar trebuie sa calcam pe urmele Domnului nostru, Isus Hristos! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Nimeni nu poate face asta, pentru ca DOMNUL ISUS este sfant, pe cand, noi nici ce putem, nu facem! Macar ce putem, ar trebui sa incercam sa facem! Oare implinim noi ceea ce putem, pentru a incepe sa calcam pe urmele LUI? Ganditi-va la Pavel, cum a fost, si ce a devenit, de a fost instare sa spuna: "Calcati pe urmele mele, ca si eu calc pe urmele LUI!" Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Numai daca avem o relatie personala corecta cu Domnul Isus, in dragoste si adevar si umblam calauziti de Duhul Sfant, putem sa inaintam pe Cale... Altfel, ne inselam singuri, lasam doar o impresie ca suntem crestini, si-i vai de capul celor ce fac lucrul asta! Sunt cei mai nenorociti dintre toti oamenii... Dumnezeu nu se lasa sa fie batjocorit de nimeni... Doamne, ajuta-ne Tu, sa intelegem bine acest adevar suprem! AMIN. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nimeni nu poate trai ca Domnul Isus, ca noi nu suntem perfecti, cum a fost El. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Nu poate niminea sa traiasca ca Domnul Isus, sa stiti asta! Noi suntem pacatosi, iar Domnul Isus este fara pacat. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Nu suntem sfinti, deci clar ca nu am putea sa traim ca Domnul nostru oricat am vrea noi. Un gand, o privire, o vorba spusa ne la locul ei, te duce la pacat. Isus a fost fara pacat. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic * Poate cineva să...? | Salvatorul.ro
meniu prim
Căci cine iubește viața, și vrea să vadă zile bune, să-și înfrâneze limba de la rău, și buzele de la cuvinte înșelătoare. ( 1 Petru 3:10 )