Topic Doar muzică creştină?

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1138
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1364-doar-muzic-cre-tin]Doar muzică creştină?[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In zilele noastre s-a infiltrat foarte usor printre noi, crestinii, si muzica necrestina. Are ea vreun efect negativ pentru fiecare crestin?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu consider ca melodiile necrestine au o oarecare influenta asupra noastra. Ne indeparteaza de muzica crestina, ba chiar unele, prin ritmul lor, ne induc o anumita stare (tristete, violenta, destrabalare) Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu consider ca muzica e un mod de exprimare si ca e gresit sa spui ca nu e bine sa asculti si alta muzica decat cea crestina... Unii ne regasim in versurile cantate de diferiti artisti, desigur, ma refer la melodii cu mesaj frumos, de exemplu, despre dragoste. Eu zic sa fim putini mai deschisi, ca lumea aceasta are si ea strigatul ei, si unii nu stiu cum s-o exprime decat prin muzica. De exemplu, Westilfe - You raised me up, nu e o formatie crestina, dar canta despre Dumnezeu, dar cu alte cuvinte... Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Cu parere de rau, dar in ziua de azi, si cele crestine au devenit lumesti :( Optiuni postare ®
DanielA
-DanielA -
Da, are efecte negative. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Muzica necrestina ne duce in eroare, si ne strica mintea, sufletul. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Are un rol negativ muzica necrestina. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Nu e bine sa asculti manele, dar populara sau usoara nu e rău sa asculti. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic Doar muzică creştină? | Salvatorul.ro
meniu prim
Dacă răbdăm, vom și împărăți împreună cu El. Dacă ne lepădăm de El, și El se va lepăda de noi!