Topic - Prietenii adevăraţi -

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 1341
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1370-prietenii-adev-ra-i]- Prietenii adevăraţi -[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Oare mai exista astazi prieteni adevarati? Se merita sa fii un prieten adevarat?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Oricat de apropiat ne-ar fi cineva, cel putin o data in viata tot va ajunge sa ne dezamageasca intr-o anumita privinta... Dar daca ar fi sa bagam in seama orice, n-am mai gasi pe nimeni demn de prietenie, asa ca ar fi bine sa ne acceptam si sa ne intelegem unii pe altii, atata timp cat exista un gram de sinceritate si incredere. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Isus ne-a dat o porunca noua: sa ne iubim unii pe altii. Tot ce facem pentru cel de langa noi, e ca pentru Hristos, asa ca se merita. Putini sunt, insa, cei care iti sunt prieteni adevarati. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da, mai exista un prieten adevarat care iubeste oricand, iar in nenorocire ajunge ca un frate! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Da, exista prieteni adevarati. In necaz sau bucurii... prietenul adevarat atunci se cunoaste. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu mi-am dat seama cine sunt prietenii mei adevărați, prin faptul ca au fost alaturi de mine mereu. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Prietenii sunt trecători, dar ISUS ramane vesnic neschimbat! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Cel mai bun prieten este Isus! Nu vreau alti prieteni! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Inca mai exista prieteni adevarati, insa foarte rari, si se merita sa fii un prieten adevarat, caci prin asta vei fi apreciat! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic - Prietenii adevăraţi - | Salvatorul.ro
meniu prim
Ferice de poporul al cărui Dumnezeu este Domnul! Ferice de poporul pe care și-l alege El de moștenire! ( Psalmii 33:12 )