Topic - Prietenia între cei doi -

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1213
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1373-prietenia-ntre-cei-doi]- Prietenia între cei doi -[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este important ca prietenia dintre fata si baiat sa conduca spre casatorie sau poate fi initiata doar asa, sa ai cu cine iesi, cu cine sa-ti discuti problemele si sa-ti destainui secretele?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu cred ca daca nu ai ganduri serioase in privinta cuiva, nici sa nu mai incerci altceva, ca poate acea persoana are anumite planuri, iar tu o sa i le incurci prin comportamentul tau. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca n-ai ganduri serioase, n-are rost sa continui prietenia. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este important sa ai o relatie serioasa, parerea mea. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine cand vorbesti cu o fata, sa fie vorba si despre o relatie serioasa! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine sa avem ganduri serioase, si sinceritate. Asta este de cel mai mare pret! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
De cele mai multe ori, vine de la sine. Nu este bine sa te casatoresti obligatoriu. Noi, oamenii, trebuie sa avem vointa sa ne casatorim. Dumnezeu sa ne ajute la asta! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Corect. Prietenia, dacă este din partea lui Dumnezeu, duce la căsătorie. Cei doi prieteni trebuie sa stea în rugăciune ca Dumnezeu sa fie cu ei. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Părerea mea este că ar trebui să stăm frumușel "la locurile noastre", până va veni timpul pentru căsătorie. Sunt de principiu că relația dintre un băiat și o fată trebuie să aibă ca scop căsătoria, altfel, nu-i văd rostul. Și nu e recomandat să mai fi avut încă nu știu câte relații anterior. Ar veni ca la un joc de noroc... "Să vedem care o pica. Numai cu noroc să fie." Da, cam așa ceva e. Fără rugăciune în acest domeniu, nici să nu visăm la relații! Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic - Prietenia între cei doi - | Salvatorul.ro
meniu prim
Mântuiește, Doamne, poporul Tău, și binecuvântează moștenirea Ta! Fii păstorul și sprijinitorul lor în veci. ( Psalmii 28:9 )