Topic * Verigheta

Postează răspuns
Raspunsuri: 5
Vizualizări: 1210
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1379-verigheta]* Verigheta[/url]
DanielA
-DanielA -
Ar trebui sa purtam asa ceva? Astept opiniile voastre...
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Unele biserici le accepta, altele nu. E bine sa le porti, totusi, sa arati ca esti casatorit! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Unii oameni casatoriti, pacatuiesc cu tot cu verigheta. Nu are ce sa caute verigheta pe degetul unui crestin. Optiuni postare ®
Alex-Domnica
-Alex-Domnica -
Parerea mea e urmatoarea: (dar nu stiu daca e conform cu Biblia) eu nu port, decat rar, dar nu vad nimic rau in ea. Ce e rau, e sa crezi ca acea verigheta te tine casatorit sau sa tii la verigheta mai mult decat la sotie si la Dumnezeu. Sunt verighete si inele cu cele zece porunci pe ele. Ce ziceți, aia cum e? Iti amintesti toata ziua ce nu e bine sa faci. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Părerea mea este că nu e bine ca o persoană să poarte verigheta, și cred că este conform Bibliei. Eu nu văd sensul verighete, sincer. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, in Biblie nu scrie sa porti verghieta, dar purtarea verighetei este un obicei omenesc, si nu dumnezeiesc. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic * Verigheta >> Topic * Verigheta | Salvatorul.ro
meniu prim
Dacă vreunuia dintre voi îi lipsește înțelepciunea, s-o ceară de la Dumnezeu, care dă tuturor cu mână largă și fără mustrare, și ea îi va fi dată. ( Iacov 1:5 )