Topic De ce baptiştii nu cred în Duhul Sfânt?

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 2194
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1381-de-ce-bapti-tii-nu-cred-n-duhul-sf-nt]De ce baptiştii nu cred în Duhul Sfânt?[/url]
DanielA
-DanielA -
De ce baptistii nu cred in Duhul Sfant?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Cine spune ca ei nu cred in Duhul Sfant? Nu e adevarat. Ei cred in Duhul Sfant, doar ca ei cred ca El nu mai lucreaza prin oameni, ca pe vremea ucenicilor. Si asta, pentru ca nu l-au primit, dar daca vor staruii sa il primeasca, il vor primii si vor sti ca Duhul Sfant a lucrat si atunci, ca si acum. Stiu biserici intregi de baptisti care au trecut la penticostali pentru ca au primit Duhul Sfant. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Baptistii cred in Duhul Sfant. Cine nu a avut experiente cu Duhul Sfant, nu crede. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Cercetand Scripturile, vom vedea despre lucrarea de convertire si despre botezul cu Duhul Sfant , pe care cine nu-L are, rastalmaceste Scripturile spre pierzarea lui! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Baptiştii traiesc cu Duhul Sfant in fiecare zi; sunt calauziti, ocrotiti, ajutati la nevoie, avertizati de Duhul Sfant. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Sunt si baptisti care cred in Duhul Sfant. Stiu sigur ca sunt, si am auzit destule biserici care au fost transferate la penticostali pentru ca au fost botezate cu Duhul Sfant. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Baptiștii cred în Duhul Sfânt, doar că au o percepție diferită față de a penticostalilor în ceea ce privește manifestarea Lui. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic De ce baptiştii nu cred în Duhul Sfânt? | Salvatorul.ro
meniu prim
Cel mai trist moment este atunci când te afli singur în propriul tău interior.