Topic * Ce reprezintă Crăciunul pentru voi?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 14
Vizualizări: 1420
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1444-ce-reprezint-cr-ciunul-pentru-voi]* Ce reprezintă Crăciunul pentru voi?[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Ce ziceti de aceasta sarbatoare care nu este in Biblie sub numele de Craciun, insa multi o tin? De ce se confunda nasterea Domnului cu Craciunul?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In Biblie nu este pomenit de Craciun. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Noi, de Craciun, ca crestini, il sărbătorim pe Domnul Isus. Sărbătorim nasterea Domnului Isus. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu unul, nu cred în Crăciun. Sărbătoarea asta este făcută de oameni, și multe sărbători au făcut oameni; asa ca sa știți de la mine ca Crăciunul este fals. Domnul Isus, când a venit pe pământ, Biblia îl declara: "S-a născut un Mântuitor". Dar nici nu pomenește de Crăciun. Eu va îndemn sa nu credeți în sărbătoarea asta, a Crăciunului. Optiuni postare ®
Marcelo
-Marcelo -
Eu nu cred in Craciun sau ca Domnul S-a nascut in decembrie. Mai ales ca Biblia spune ca pastorii au lasat turma si au urmat steaua... deci nu puteau fi cu turma iarna. Eu intodeauna sarbatoresc Nasterea Mantuitorului, nu Craciunul. Optiuni postare ®
Paduraru
-Paduraru -
Nasterea Domnului Isus. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Reprezintă o sărbătoare cu substrat spiritual, deoarece sărbătorim Nașterea Domnului în această perioadă. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Pentru mine mai reprezintă o sărbătoare foarte frumoasă, pentru că în perioada asta totul parcă se schimbă. Nașterea Domnului aduce bucurie și pace. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
steagCraciunul este Nasterea Mântuitorului. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Craciunul este Nasterea Mântuitorului. de Denisa1
Nu. Greșit. Nu reprezintă nici o Naștere a Domnului Isus. Domnul Isus nu S-a născut pe 25 decembrie. Nu știe nimeni când și la ce dată S-a născut. Oamenii au făcut această datină, să zică că Isus S-a născut de Crăciun, dar nu-i adevărat, această sărbătoare au făcut-o oamenii, nu Isus. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic * Ce reprezintă Crăciunul pentru voi? >> Topic * Ce reprezintă Crăciunul pentru voi? | Salvatorul.ro
meniu prim
Când tu te schimbi, prietenii tăi se schimbă și ei, fără să îți dai seama.