Topic ~ E păcat să opreşti copiii?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1530
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1447-e-p-cat-s-opre-ti-copiii]~ E păcat să opreşti copiii?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
In cazul in care esti casatorit, sau te vei casatori, vei opri copilasii? Sau vei lasa sa vina, chias si 15? E pacat sa folosesti contraceptia? Daca nu o folosesti, ai putea sa cresti 15 copii in ziua de azi, la cate cerinte sunt?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Familia este o binecuvantare de la Dumnezu. Eu mi-as dori o familie. Optiuni postare ®
Alex-Domnica
-Alex-Domnica -
Daca Dumnezeu ne da chiar si 20, El ne va ajuta sa-i crestem. Eu stiu ca El nu se face de rusine. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
E pacat de moarte sa opresti copiii, desi eu cunosc destule familii de crestini care cu asta se ocupa, vorba vine, dar asa procedeaza, opresc copiii, spunand: "Viata si asa e foarte grea... la ce ne mai trebuiesc copii?" Si ca ei fac foarte multi din ziua de azi. Nu ar fi chiar asa de rau daca oamenii ar fi in nestiinta, dar toti, mai ales cei crestini, fac acest lucru, cu buna stiinta si pe propriile lor constiinte. Domnul sa le dea minte si sa gandeasca ca nu e bine cum procedeaza, si sa puna odata punct acestor faradelegi. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, si eu am auzit ca unii crestini oresc copiii; este cel mai mare pacat, si de moarte! Cititi Apocalipsa capitolul 12, tot, sa vedeti cum cel rau vrea sa-i omoare copilul. In zilele noastre, sunt multe femei care fac avort sau opresc copiii... asta este planul Diavolului. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, este pacat sa opresti copiii, dar in zilele noastre, e cam greu sa cresti multi copii. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
E pacat sa opresti copiii, dar daca nu ai un serviciu stabil, nu poti sa cresti copii din cersit! In ziua de azi, multi frati umbla prin biserici si zic ca au multi copii ca sa-i ajute fratii! Optiuni postare ®
Alex-Domnica
-Alex-Domnica -
Cunosc cazuri de genul, dar daca stii ca nu ai posibilitate de a creste acesti copii, care nu au nici o vina odata cu venirea lor pe pamant, atunci, domnule, lasa-ti nevasta in pace... nu te mai culca cu ea si totul e in regula, dar niciodata sa nu iti treaca prin gand sa nu iti intrerupi placerile cu nevasta, ci sa intrerupi nasterea copiilor, ca numai tu vei avea de suferit. Deci, cum vreti... toti o tragem cum am facut. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu este bine deloc sa opresti copiii. Dumnezeu de asta a creat-o pe Eva, ca sa nasca copii, si sa se inmulteasca omenirea. Pentru asta este facuta femeia! Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Da, e pacat. Eu iubesc copiii. Dar am fost nevoita sa opresc nasterea. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ E păcat să opreşti copiii? | Salvatorul.ro
meniu prim
Frica de Domnul este un izvor de viață, ea ne ferește de cursele morții. ( Proverbele 14:27 )