Topic ~ Creştinii şi homosexualitatea!

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1367
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1455-cre-tinii-i-homosexualitatea]~ Creştinii şi homosexualitatea![/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ce atitudine aveti fata de homosexuali? Sau ce atitudine trebuie sa avem fata de aceste persoane, si de boala lor, ca unii zic ca homosexualitatea ar fi o boala?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu cred ca nu trebuie sa-i judecam. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Da-i incolo... sunt niste scarbosi. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Corect ca sunt pacatosi, si Dumnezeu nu vrea acest lucru. Doamne, ai mila de ei! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu cred că trebuie tolerați, dar pot fi ajutați prin rugăciune. Eu nu cred că aceasta ar fi o boală, pentru că, la drept vorbind, o boală nu ți-o alegi tu. Dacă ar sta așa lucrurile, Dumnezeu ar fi nedrept să osândească asemenea oameni, pentru că știm sigur că Biblia condamnă acest păcat! Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Biblia, ne scrie clar, să nu se împreuneze un bărbat cu un alt bărbat cum s-ar împreuna cu o femeie. Este un păcat foarte mare. S-ar putea să fie o boală, sau se poate să fie un duh al diavolului. Dar dacă ești cu Dumnezeu și lângă El, atunci nu simți asemenea nevoie, să te împreunezi cu un alt bărbat, când sunt atâtea femei pe lumea asta. De asta, pot fi sigur 100%. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Nici ei nu-și doresc așa ceva, nu trebuiesc condamnați. Și ei știu că lumea îi privește cu dezgust, mai ales doi bărbați de mână sau sărutându-se, dar cred mai mult ca sigur, că este un duh, mai mult decât o boală. Boală, ar putea fi, pentru că de la o anumită vârstă, ai simțuri pe care nu ți le-ai fi dorit să le ai, de aceea mă gândesc că poate fi și o boală. Cu astfel de simțuri, te naști, nu le dobândești pe parcursul vieții. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Nici ei nu-și doresc așa ceva, nu trebuiesc condamnați. Și ei știu că lumea îi privește cu dezgust, mai ales doi bărbați de mână sau sărutându-se, dar cred mai mult ca sigur, că este un duh, mai mult decât o boală. Boală, ar putea fi, pentru că de la o anumită vârstă, ai simțuri pe care nu ți le-ai fi dorit să le ai, de aceea mă gândesc că poate fi și o boală. Cu astfel de simțuri, te naști, nu le dobândești pe parcursul vieții. de Cristi41
Ai dreptate, Cristi, dar Dumnezeu, când a creat-o pe Eva, a făcut-o femeie, nu barbat (de același sex), a făcut-o diferită față de Adam! Mă refer la sex, pe Adam l-a făcut masculin iar pe femeie, feminin. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Creştinii şi homosexualitatea! >> Topic ~ Creştinii şi homosexualitatea! | Salvatorul.ro
meniu prim
Consacrarea nu înseamnă a-I da ceva lui Dumnezeu, ci a nu lua nimic din ceea ce Îi aparţine.