Topic ~ Au voie baieții să facă sală?

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1625
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1472-au-voie-baie-ii-s-fac-sal]~ Au voie baieții să facă sală?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Sa "tragi la fiare" pentru a face muschi, e pacat?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu e bine sa tragi la fiare si apoi sa te dai tare, asa ceva eu n-am gasit scris in Biblie. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Fratilor, nu mai spuneti prostii, cine nu stie. In Biblie spune urmatorul lucru: „Daca un lucru nu ti-e de folos, nu il folosi.” Deci, nu e nici un pacat sa tragi de fiare si sa faci muschi, atata timp cat asta este doar pentru persoana ta, nu folosesti lucrul acesta pentru a intimida pe cineva. Multe lucruri ne sunt permise, dar nu toate sunt de folos. Asa scrie Biblia, dragii mei, nu am scris-o eu. Sa ne luam dupa Biblie, nu dupa alte lucruri lumesti care nu au o asa mare importanta inaintea lui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu zic este bine sa tragi de fiare, iti misti toate oasele si cred ca te simti mai bine. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu este pacat daca faci o miscare la oase, deci nu e niciun pacat daca tragi de fiare. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Depinde. Daca o faci pentru sănătate, nu e păcat...dar altfel, ispitești fetele, si e păcat. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Da, e pacat. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu cred ca nu este pacat sa faci muschi. Dumnezeu a dat muschi la oameni ca sa poata munci si sa aiba putere. Asta este parerea mea. A voastra? Optiuni postare ®
Iulian_92
-Iulian_92 -
Este păcat sa tragi de fiare, ca odata ce devii mai tare si cu muschii mari, apare si mândria si te mândrești ca ai mușchii mai mari ca celalalt care este mai slab. Deci da, e păcat. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Pentru sanatate, nu e păcat. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Au voie baieții să facă sală? >> Topic ~ Au voie baieții să facă sală? | Salvatorul.ro
meniu prim
Legea Domnului este desăvârşită şi înviorează sufletul; mărturia Domnului este adevărată şi dă înţelepciune celui neştiutor.