Topic ~ Scrisorile

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1322
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1479-scrisorile]~ Scrisorile[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Vi se pare un mod invechit de a comunica cu cei dragi sau inca se mai practica?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ca sa trimiti o scrisoare, sa astepti si raspunsul, dureaza cateva zile...totusi, e amuzant...dar e mai bine daca dai un telefon, rezolvi mult mai repede si destinatarul iti poate auzi vocea! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Asa este, dar inainte nu erau telefoane, asa ca oamenii comunicau prin scrisori. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Cand nu era tehnologia, comunicai prin scrisori. Era ceva frumos, cand primeai o felicitare. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da, este frumos sa trimiti o scrisoare. Pana nu au aparut telefoane mobile, lumea comunica prin scrisori si era un lucru frumos. Acuma, cel mai mult se folosesc SMS-URILE pe telefoanele mobile, lucru care este mai usor, ca sms-ul ajunge in doua secunde, iar scrisoarea ajungea in trei sau patru zile! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da, este foarte frumos sa trimiti scrisori, dar in ziua de azi, nu prea se mai trimit scrisori, ca azi se trimit mesaje de pe telefonul mobil! Optiuni postare ®
DanielA
-DanielA -
Este foarte usor cu sms-uri, dar parca cu scrisorile ar fi mai interesant, pentru ca raspunsul la scrisoare apare mai greu, pe cand cel de la mesaj, apare foarte rapid! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu se mai practica Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Cred că dacă se mai practică, este tot mai rar acest procedeu. Bineînțeles că ne e mult mai ușor să scriem un mesaj pe telefon și să îl trimitem, dar e ceva foarte frumos să se comunice prin scrisori. Eu, sincer, mai mult în cărți am întâlnit acest fel de comunicare, și m-a atras dintotdeauna. Sper ca atunci când voi fi studentă în alt oraș, să pot coresponda cu părinții mei prin scrisori. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
E vechi, dar poate va deveni "nou" pentru generațiile viitoare. Îmi place tare mult acest mod de comunicare. Ce e vechi nu piere! Sper, totuși, să nu devină arhaic termenul. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Scrisorile | Salvatorul.ro
meniu prim
Grăbește, Dumnezeule de mă izbăvește! Grăbește de-mi ajută, Doamne! ( Psalmii 33:22 )