Topic ~ Cât de lungă să fie fusta?

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1926
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1489-c-t-de-lung-s-fie-fusta]~ Cât de lungă să fie fusta?[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Fiindca tot se discuta in contradictoriu asupra acestei teme, as vrea sa construim un model, un ideal... cum ar trebui sa arate femeia credincioasa in biserica, si in afara ei. Vedeti aici o deosebire?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Nu este bine deloc ca in biserica sa vina cu fusta lunga pana la pamant, iar afara sa se imbrace in pantaloni! Aici este marea gresala pe care o fac fetele noastre pocaite. Eu nu vreau sa le jignesc, dar macar sa o faca pentru slava lui Dumnezeu! Uite un exemplu: tigancile, ca este caldura sau frig, ele nu schimba obiceiul sa poarte fusta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Sa iau fusta pe mine cu o palma de la genuchi in jos. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Un pic mai lunga de genunchi, sa fim seriosi. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Pentru crestinele adevarate, fusta sa fie mai jos de genunchi, sau lunga pana la pamant, parerea mea. A voastra? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Ca sa fim crestini model, si adevarati, femeile trebuie sa se poarte cuviincios, conform Bibliei. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu zic doar să fie decentă. Adică din jos de genunchi, şi nu strâmtă. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
De aceeasi parere sunt si eu, dar multe fete nu mai tin cont de asa ceva, sa poarte fuste mai in jos de genuchi. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Replica la: Pentru crestinele adevarate, fusta sa fie mai jos de genunchi, sau lunga pana la pamant, parerea mea. A voastra? de Ion_Marcel
Fustele trebuie sa fie pâna la glezna. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Cât de lungă să fie fusta? >> Topic ~ Cât de lungă să fie fusta? | Salvatorul.ro
meniu prim
La început era Cuvântul, și Cuvântul era cu Dumnezeu, și Cuvântul era Dumnezeu.