Topic ~ Cu, sau fără batic?

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1703
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1491-cu-sau-f-r-batic]~ Cu, sau fără batic?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
O intrebare foarte raspandita, ce credeti?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu am vazut ca la noi la biserica, fetele nu mai poarta batic, decat doar o bentita mica pe cap. Cam este departe pocainta de noi, fratilor si surorilor! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Biblia spune ca femeia trebuie sa poarte batic. Biblia nu spune daca esti fata. Spune doar de femeie, si cand esti mica, tot denumirea de femeie o ai. Da? Asa ca trebuie sa porti un mic batic spre slava ingerilor. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu, daca am baticul scurt pe cap, nu ma pot ruga... Voi ce ziceti, fetelor? Sunteti de aceeasi parere? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Femeia trebuie sa poarte un batic pe cap din pricina ingerilor Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
In Biblie scrie ca femeia trebuie sa poarte batic pe cap, ceea ce reprezinta slava ingerilor. Aici se intelege ca nu numai la Biserica trebuie sa aiba batic pe cap. Trebuie tot timpul! Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Din ce am inteles eu din Biblie, mi se pare ca doar femeile maritate trebuie sa poarte batic. Fetele sau domnisoarele, nu. Dar poate parerile altora sunt altfel. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Cred că toate fetele sau femeile trebuie să poarte batic pretutindeni. Nu cred că Dumnezeu ține cont de starea civilă. Eu port și acum batic, acolo unde merg: la școală, în oraș, la biserică, acasă etc. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, si eu sunt de acord ca mereu fetele sau femeile trebuie sa poarte batic pe cap. Asta ii place lui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, cu batic trebuie, asta este spre slava ingerilor. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Cu, sau fără batic? | Salvatorul.ro
meniu prim
Mărturisiți-vă unii altora păcatele, și rugați-vă unii pentru alții, ca să fiți vindecați. Mare putere are rugăciunea fierbinte a celui neprihănit. ( Iacov 5:16 )