Topic ~ Azi Dumnezeu mi-a dat biruinţă!

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 921
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1495-azi-dumnezeu-mi-a-dat-biruin]~ Azi Dumnezeu mi-a dat biruinţă![/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
I-ai multumit tu lui Dumnezeu cand problema ta a fost rezolvata? Te-a ajutat Dumnezeu sa iesi biruitor? Pentru incurajarea noastra, in ziua in care ai primit raspuns la problema ta, vino aici si scrie doar atat: Azi (exemplu: 21 aprilie 2012) Dumnezeu mi-a dat biruinta!
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Azi (27.01) ma rog ca DUMNEZEU sa-mi dea biruinta in toate! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ii multumesc Domnului in fiecare zi pentru ca El asculta glasul meu, cererile mele! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Mulțumesc mult lui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu am fost bonlav si Dumnezeu m-a vindecat, si I-am multumit din toata inima mea! Slava lui Dumnezeu! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu mi s-a intamplat chiar azi, dar pot sa spun destule cazuri in care Dumnezeu mi-a dat biruinta. De exemplu, intr-o zi mergeam la posta sa scoatem niste bani pe care trebuia sa ii primim pentru un pachet pe care l-am trimis cu ramburs. Pe drum, ne certam propriu-zis cu Dumnezeu de ce nu ne ajuta si pe noi sa o ducem putin mai bine. Eram in statia de tramvai si tot ne plangeam, si a oprit o masina la semafor ca chiar in statie era semaforul, si un om a venit si ne-a dat 100 de lei, si fara sa ne spuna din partea cui erau banii aceia. Si nu este singura data cand Dumnezeu ne-a ajutat in felul asta si si in alte feluri. Domnul sa ne dea biruinta si sa fie cu noi sa ne ajute sa ii multumim intotdeauna pentru ajutorul Lui fata de noi. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In anul 2002 eram prin Constanta, si mergand pe o strada, o femeie era inaintea mea si a trecut pe langa 10 lei, si eu eram in urma ei, si eu am gasit acei bani. De ce oare nu i-a vazut ea? Asa a facut Dumnezeu, ca acei bani sa fie pentru mine. Asta este biruinta lui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Îți mulțumesc, Dumnezeule veșnic, pentru tot. Amin. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Alte Creştine >> Topic ~ Azi Dumnezeu mi-a dat biruinţă! | Salvatorul.ro
meniu prim
Nu toate florile frumoase au şi miros plăcut, când ai de unde să culegi, alege numai acele care posedă şi una şi alta! (Goethe)