Topic ~ Înţelepciunea !

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 390
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1518-n-elepciunea]~ Înţelepciunea ![/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Demult,un mare împărat...
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
TOT TEXTUL ESTE AICIDemult, un mare imparat a vrut sa incerce intelepciunea copilului sau, mostenitorul tronului, si a asezat pe o masa coroana si sabia lui. Chemandu-si fiul, ia cerut sa se gandeasca bine si sa aleaga ce ii este mai de folos in viata. Baiatul a ales sabia. - De ce tocmai sabia, l-a intrebat regele? -Pentru ca prin sabie, pot castiga si pastra coroana. -Asa este, fiul meu, ai facut o alegere buna. Insa tine minte: la fel este si calea pe care trebuie sa o urmeze fiecare om, fie el rege sau taran de rand: Calea Crucii, a jertfei de sine. Crucea este singura arma pe care o poti folosi in viata, in razboi, razboiul cu diavolul, cu ispitele, cu neputinta si cu tine insuti. Credinta inseamna lupta. Tu ai sabia prin care poti cuceri si pastra coroana, insa Crucea o avem cu totii si numai prin ea putem primi si pastra Cerul in sufletele noastre. Sa nu uiti asta, fiul meu! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Intelepciunea, este un dar de la Dumnezeu. Daca nu ai intelepciune esti un om ratat! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dumnezeu ne da intelepciunea! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Unii au intelepciune si nu stiu s-o foloseasca. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca au intelepciune, stiu sa o foloseasca. Optiuni postare ®
Strugaru
-Strugaru -
Dacă o cerem ca Solomon, prin rugăciuni, de la Dumnezeu, o primim. Optiuni postare ®
Manueltiganescu
-¤Manueltiganescu -
Mare har sa gasesti un om intelept Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Mare har sa gasesti un om intelept de Manueltiganescu
Amin.
Harul nu mai Domnul Isus ni-l dă slavă Domnului Isus. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Alte Creştine >> Topic ~ Înţelepciunea ! | Salvatorul
meniu prim
Toți greșim în multe feluri. Dacă nu greșește cineva în vorbire, este un om desăvârșit, și poate să-și țină în frâu tot trupul. ( Iacov 3:2 )