Topic * Bărbaţi bucătari!

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1749
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1572-b-rba-i-buc-tari]* Bărbaţi bucătari![/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
E bine ca baietii sa fie bucatari?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Barbatii trebuie sa fie misionari, sa predice evanghelia, sa mearga la un bolnav, sa cerceteze vaduva si orfanul, sa tina o zi de post si rugaciune pentru cei cu lipsuri, cu neajunsuri, pentru cei fara parinti! Barbatul, cand are o familie intemeiata, nu sta la bucatarie, merge in lucrarea Domnului! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Este bine, pentru ca fiecare sot trebuie sa isi ajute sotia... Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Veau sa am sot bucatar, a fi bucatar e un dar de la Dumnezeu. E cel mai frumos lucru din partea sotului, sa isi ajute sotia la orice si sa o iubeasca. Nu doar la facut copii. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Replica la: Barbatii trebuie sa fie misionari, sa predice evanghelia, sa mearga la un bolnav, sa cerceteze vaduva si orfanul, sa tina o zi de post si rugaciune pentru cei cu lipsuri, cu neajunsuri, pentru cei fara parinti! Barbatul, cand are o familie intemeiata, nu sta la bucatarie, merge in lucrarea Domnului! de Salvatorul.Ro
Nu toti barbatii pot fi misionari, nu tot ce zboara se mananca. Optiuni postare ®
Iulian_92
-Iulian_92 -
Si un barbat poate fi bucatar. De exemplu, eu, cand era mama bolnava, nu avea cine face mancare. Asa ca, am intrat eu la bucatarie, si stiu sa fac mancare, ca eu de la varsta de 10 ani, am stat mai mult cu mama la bucatarie. Optiuni postare ®
Iulian_92
-Iulian_92 -
Cand am fost plecat in Germania la munca, eu singur imi faceam singur mancare. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
E foarte bine ca un bărbat să gătească. Dacă vreți, am o bază biblică: Iacov a gătit o ciorbă de linte. Hm, ce ziceți? Domnul afirmă: "pe Iacov l-am iubit" (evident, nu din cauză că a știut să gătească), dar Iacov a fost bărbatul care s-a gândit la soție. Bărbaților nu le stă rău să fie casnici uneori, iar soțiile pot avea uneori probleme, așa că ajutorul soțului le-ar prinde bine. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Bărbaţi bucătari! | Salvatorul.ro
meniu prim
După cum trupul fără duh este mort, tot așa, și credința fără fapte este moartă. ( Iacov 2:26 )