Topic * Obsedat de citit !

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 539
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 7
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1575-obsedat-de-citit]* Obsedat de citit ![/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Este bine sa citesti multe carti ? Daca da e bine , eu te intreb frate drag, de cate ori ai citit biblia de la un capat la celalalt ?
Optiuni topic
DanielA
-DanielA -
Da, este foarte bine sa citesti foarte mult pentru ca ti se dezvolta memoria si gandirea...... Da, pana in prezent, am citit Biblia de 3 ori de la un capat la celalalt. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Am citit Biblia, dar nu de la un capat la altul! Optiuni postare ®
Salome-boştiog796
-§Salome-boştiog796 -
Da. imi place foarte mult sa citesc. Biblia am citit-o de trei ori pana acum Optiuni postare ®
Buble-estera
-¤Buble-estera -
Îmi place foarte mult să citesc și chiar e foarte bine și frumos deoarece din fiecare carte putem învăța câte ceva. Până acum am citit Biblia de 8 ori. Optiuni postare ®
Buble-estera
-¤Buble-estera -
Este bine să citești cât mai multe cărți, cu condiția să fie bune! Optiuni postare ®
Andreeansd
-*Andreeansd -
Eu cred că este bine să citești cărți, dar să nu îți extragi din ele filozofia de viață, ci să le strecori prin călăuzirea Duhului Sfânt. Optiuni postare ®
White_angel
-White_angel -
Da , bine sa citesti, desi azi nu prea se mai citeste pe suport de hartie :) E si important sa citesti, dar fara exagerare si mai ales cu discernamant, in zilele astea sant atatea resurse...! Da, am citit Biblia toata . Optiuni postare ®
Manueltiganescu
+¤Manueltiganescu -
De multe ori nici nu mai tin minte in ultimi ani de doua ori pe an anul acesta o termin indata a treia oara citesc zilnic 10 capitole din vechiul la rand 2,3 cap din noul la rand 5 psalmi la rand si cap din proverbe cu ziua respectiva imi ia intre 40 de minute si cel mai mult o ora pe zi Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Obsedat de citit ! | Salvatorul
meniu prim
Cine are urechi să asculte ce zice bisericilor Duhul: „Celui ce va birui îi voi da să mănânce din pomul vieţii, care este în raiul lui Dumnezeu.”