Topic * După botez, mai iartă Dumnezeu?

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 354
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1803-dup-botez-mai-iart-dumnezeu]* După botez, mai iartă Dumnezeu?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Multi dintre noi,dupa BOTEZUL LUAT SPRE IERTAREA PACATELOR, cred ca Dumnezeu mai iarta... dumneavoastra ce credeti? Da sau nu?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca ai luat botezul, asta inseamna ca esti constient ca nu trebuie sa pacatuiesti intentionat! Daca ai gresit in nestiinta, Dumnezeu te iarta. Optiuni postare ®
Ana_Nuty
-±Ana_Nuty -
Da, Domnul iartă, dar nu pacatui...nu se stie daca pe tine te va ierta... Am auzit marturisirea unei surori. Ea a zis " Daca ala face cutare si cutare lucru, DOMNUL il iarta... Ma va ierta si pe mine. Si DOMNUL i-a vorbit: "PE TINE N- AM SA TE IERT." DOAMNE, ajuta-ne sa fim treji si vegheatori pe cale! Amin. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este scris cum a spus Domnul Isus femeii prinsa in preacurvie: "Du-te, pacatele tale au fost iertate, dar sa nu mai pacatuiesti." Aici Domnul Isus ne da de inteles ca ne iarta, dar sa nu mai pacatuim dupa botez! Optiuni postare ®
Michael100
-ªMichael100 -
Dumnezeu ne iarta, dar trebuie sa platim pacatul. Aduceti-va aminte de David; cand a pacatuit cu Batseba, Domnul l-a iertat, dar a trebuit sa plateasca. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Dumnezeu ne iarta, dar trebuie sa platim pacatul. Aduceti-va aminte de David; cand a pacatuit cu Batseba, Domnul l-a iertat, dar a trebuit sa plateasca. de Michael100
Da, corect. Trebuie și noi sa plătim păcatele și greșelile noastre. Dumnezeu sa ne ajute sa nu păcătuim. Optiuni postare ®
Strugaru
-Strugaru -
Eu zic ca după ce intri în apa botezului te naști din nou si toate păcatele îți sunt iertate dacă le marturiseti. Optiuni postare ®
Daniel91
-§Daniel91 -
Unde ati vazut oameni dupa ce sau botezat sa nu mai pacatuiasca?Noi nu intelegem ceva.Noi suntem tot pacatosi.Fie ca facem binele...fie ca facem raul.Suntem niste nevrednici.Pacatuim pana murim.Important este sa luptam cu pacatul si sa nu iubim pacatul.Sa dorim sa nu pacatuim.Dar cu toate acestea noi tot vom pacatuii.Poate multi nu stim cand pacatuim. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> ~Viața~ >> Topic * După botez, mai iartă Dumnezeu? | Salvatorul
meniu prim
Ca și Numele Tău, Dumnezeule, și lauda Ta răsună până la marginile pământului; dreapta Ta este plină de îndurare. ( Psalmii 48:10 )