Topic * Căsătoria

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 14
Vizualizări: 1219
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1895-c-s-toria]* Căsătoria[/url]
Ponciflorentin
-Ponciflorentin -
Nu găsim în Cuvântul lui Dumnezeu un șablon cu privire la căsătorie. Si ne este lăsat scris ca cine vrea sa se căsătorească, sa o faca in El (Domnul Isus).
Nu cred ca o vârstă mai înaintată sau una mai mică califica sau nu califica căsătoria. Optiuni postare ®
Ponciflorentin
-Ponciflorentin -
Cred ca intai un tânăr care vrea sa se însoare ar trebui sa caute informatii cu privire la căsătorie (citirea cărților despre familie, sa se consulte cu părinții, păstorii, fratii căsătoriți, etc.) apoi sa isi formeze caracterul, sa fie un om bun la suflet, iertator, răbdător, sa învețe să dăruiască etc.
Si nu in ultimul rand, sa aiba un loc stabil de muncă. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Cred ca intai un tânăr care vrea sa se însoare ar trebui sa caute informatii cu privire la căsătorie (citirea cărților despre familie, sa se consulte cu părinții, păstorii, fratii căsătoriți, etc.) apoi sa isi formeze caracterul, sa fie un om bun la suflet, iertator, răbdător, sa învețe să dăruiască etc.
Si nu in ultimul rand, sa aiba un loc stabil de muncă.
de Ponciflorentin

O să citesc și eu să văd dacă așa scrie, dar nu scrie înainte de însurătoare dacă este păcat să pupi o fată sau să stai cu ea împreună. Optiuni postare ®
Reby
-Reby -
Replica la: O să citesc și eu să văd dacă așa scrie, dar nu scrie înainte de însurătoare dacă este păcat să pupi o fată sau să stai cu ea împreună. de Ion_Marcel
Ba da, este păcat. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Ba da, este păcat. de Reby
Arată-mi scris în Biblie, aștept. Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Căsătoria >> Topic * Căsătoria - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Căci înțelepciunea prețuiește mai mult decât mărgăritarele, și nici un lucru de preț nu se poate asemui cu ea. ( Proverbele 8:11 )