Topic * Cartea Vieții

Postează răspuns
Raspunsuri: 3
Vizualizări: 1187
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1904-cartea-vie-ii]* Cartea Vieții[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este scris in Biblie despre Cartea Vietii. Se spune ca numele noastre sunt scrise in Cartea Vietii. Desigur, sunt scrise numai daca noi stam langa Domnul. Noi trebuie sa-L slujim cu adevarat. Numai asa, numele noastre vor ramanea scrise in Cartea Vieții. Vă invit sa va dați si voi cu parerea. Va astept sa discutam despre acest subiect.
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dacă noi am fost aleși din naștere de Dumnezeu, atunci, cu siguranță, suntem scriși în Cartea Vieții. Este bine sa ajungem în Rai la Dumnezeu. Noi pentru asta il slujim pe Dumnezeu, ca sa stam la masa cu Dumnezeu și cu Isus Hristos. Lucrul asta este cel mai minunat. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu cred că numele noastre au fost scrise în Cartea Vieții cel puțin înainte de a ne naște, dacă nu înainte de întemeierea lumii. Nu cred că Dumnezeu acționează conform teoriei predestinării, pentru că în Biblie se spune că El nu dorește moartea păcătosului. Depinde de noi cum alegem să trăim, și în urma acestei alegeri vom fi găsiți scriși în Cartea Vieții, sau nu. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu cred că binecuvântarea se poate pierde, la fel ca în cazul lui Esau. Așa e și cu numele din Cartea Vieții. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Cartea Vieții | Salvatorul.ro
meniu prim
Mai bine să suferi tu din cauza adevărului decât să sufere el din cauza ta.