Topic Cat timp acordam Bibliei?

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 779
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1963-cat-timp-acordam-bibliei]Cat timp acordam Bibliei?[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Cat timp acordam cititului Bibliei?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Citirea Bibliei, trebuie sa o facem in fiecare zi, asa cum folosim hrana cea de toate zilele! Personal, citesc Biblia in fiecare dimineata, cateodata citesc mai putin sau mai mult, in functie de subiectul pe care ma axez! Normal este sa cercetam cu atentie Cuvantul Domnului, sa ne folosim si de trimiteri si sa-L rugam pe Domnul sa ne dea intelepciune, sa intelegem ce citim si apoi sa ne ajute sa si implinim tot ce citim! "Doamne, avem mare nevoie de calauzirea Duhului Sfant pentru a face in mod corect acest lucru! Amin". Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Acum nu prea citesc.... Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
De un timp, nu mai citesc. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu citesc cam două ore pe zi, aproximativ. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu o citesc în fie care zi, noi trebuie sa ne facem timp sa citim Biblia, în Biblie găsești viața veșnică. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Eu o citesc în fie care zi, noi trebuie sa ne facem timp sa citim Biblia, în Biblie găsești viața veșnică. de Ion_Marcel
Și eu citesc Biblia în fiecare zi. Trebuie ca toți să facem acest lucru. Așa e, în Biblie găsim viața veșnică dacă citim și împlinim! Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Eu citesc dimineata, la prânz și seara. Câteodata si noaptea. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic Cat timp acordam Bibliei? | Salvatorul.ro
meniu prim
Încredițează-ți soarta în mâna Domnului, și El te va sprijini. El nu va lăsa niciodată să se clatine cel neprihănit. ( Psalmii 55:22 )