Topic * Fără ce nu aţi putea trăi o zi?

Postează răspuns
Raspunsuri: 2
Vizualizări: 866
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1964-f-r-ce-nu-a-i-putea-tr-i-o-zi]* Fără ce nu aţi putea trăi o zi?[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu, fara Dumnezeu. Aștept părerile voastre acum.
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Fara Dumnezeu, nu putem sa traim. El ne-a dat viata, si tot El ne tine in viata. Multi nu cred in Dumnezeu, dar oare, cine face sa creasca graul, porumbul, florea-sorelui, iarba de pe camp? Oare nu Dumnezeu face acest lucru? Dumnezeu este Alfa si Omega... Inceptul si Sfarsitul. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Dacă ar fi să ne referim strict în plan pământesc, fără oxigen nu am putea trăi, și asta oricine o știe. Într-adevăr, fără Dumnezeu nu putem trăi, dar asta aparține planului spiritual. Nu vreau să spun că Dumnezeu nu deține controlul asupra ambelor planuri, asupra întregului Univers, ci din potrivă...că doar și oxigenul (care asigură continuitatea vieții) tot de la El vine, dar sunt anumiți oameni care "trăiesc" fără Dumnezeu, însă în plan fizic, și nu spiritual. Ca să nu pară o abordare nepotrivită, am să concluzionez că orice s-ar spune, Dumnezeu e cheia Vieții, ba mai mult, chiar a Vieții veșnice, pe când oxigenul asigură doar continuitatea acestei vieți efemere. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Fără ce nu aţi putea trăi o zi? | Salvatorul.ro
meniu prim
Un cuvânt spus la vremea potrivită este ca niște mere de aur într-un coșuleț de argint!