Topic * Importanţa şcolii

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1163
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/2001-importan-a-colii]* Importanţa şcolii[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Buna, ce importanta crezi tu ca mai are scoala in Romania in zilele noastre?
Optiuni topic
Buble-estera
-Buble-estera -
Școala are un rol important în formarea noastră, a oamenilor. Din fericire, mulți dintre profesori știu să își predea bine materia, dar pe lângă aceasta, știu să ne și educe pentru a fi oameni de caracter, morali. Totodată, datorită informațiilor asimilate,putem să-i învățăm pe cei care nu știu,chiar din Biblie. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Școala mai e importantă deoarece aici poți asimila multe informații pe care, în mod normal, nu le-ai putea dobândi. Acelora care au școală le este mult mai uşor să se integreze în societate și să fie oameni respectabili, nu din aceia care, din trei cuvinte, zic doar unul corect. Eu cred că e foarte important să ai cunoștințe asimilate din anii de școală, să nu te faci de râs în fața oamenilor. Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
Scoala da este buna.. Deoarece te poti angaja undeva mai usor pot spune din perspectiva muncii fizice dar si un venit mai bun. Sunt atatea conveniente.. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Scoala da este buna.. Deoarece te poti angaja undeva mai usor pot spune din perspectiva muncii fizice dar si un venit mai bun. Sunt atatea conveniente.. de Denisa
Și normal ca școala este buna dacă înveți bine poți sa ajungi și un om în statuil României, dar din păcate eu sunt fără școală și îmi pare foarte rău că nu am învățat școală din multe motive. Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
Replica la: Și normal ca școala este buna dacă înveți bine poți sa ajungi și un om în statuil României, dar din păcate eu sunt fără școală și îmi pare foarte rău că nu am învățat școală din multe motive. de Ion_Marcel
Asa este Marcel.. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Asa este Marcel.. de Denisa
Este foarte rău fără școală. Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
Cu siguranta! Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Școală, Educație, Știință >> Topic * Importanţa şcolii | Salvatorul.ro
meniu prim
Iubirea este ca cele cinci pâini şi doi peşti. Nu începe să se înmulţească până nu o dai altora.