Topic * Poezie Si Flori

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 350
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/2068-poezie-si-flori]* Poezie Si Flori[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu imi apartin aceste randuri insa sper ca aceasta poezie sa va puna pe ganduri si eventual sa imi dati si un raspuns?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Doamne, scuze de-ntrebare, Iartă-ne că îndrăznim, Dacă ne iubesti, si-Ti pasă, atunci, pentru ce murim?,De ce lasi ca Teroristul să ne pună foc la casă Si să fure legământul dintre mire si mireasă? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Doamne, scuze de-ntrebare,Iartă-ne că îndrăznim,Dacă ne iubesti, si-Ti pasă, de ce ne îmbolnăvim? De ce sănătatea noastră se pierde, din fiecare, Si rămânem cu multimea suspinelor de sub soare? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Doamne, scuze de-ntrebare, Iartă-ne că îndrăznim,Dacă ne iubesti, si-Ti pasă, ne vezi cum ne chinuim? De ce nu răspunzi când viata ne striveste sub nevoi? Ce taine ascunzi în suflet? Te ascunzi cumva de noi? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Asa se-ntrebau drumetii, călători spre ce va fi, Prea avizi după plăcere dar,visând la vesnicii ,Si de undeva, din slavă, de pe muntele credintei, Un răspuns cădea ca ploaia pe ogorul neputintei Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dragii mei, Din Tara Sfântă, Eu, privesc peste pământ Si văd cum ati pus lumina, la păstrare, în mormânt, Văd cum viata voastră trece spulberându-se ca pleava Si văd, cobra, cum vă muscă, injectând în voi otrava. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
De aceea nu cunoasteti adevărul despre Mine Si chiar de vă chem, pe nume, nu veniti,vă e ruşine. Mai degrabă iubiti lumea de plăceri efemeride Si nu credeti că, chiar mâine, poarta cerului se-nchide. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu! Nu! Nu Eu sunt de vină pentru pierderile grele, Pentru moarte si suspine sau pentru căderi de stele Nu, Eu vă trimit durerea si trăirea în gunoi, Eu v-am dorit vesnicia! Moartea ati ales-o voi! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dar ceva se poate face în toată această dramă,Puteti scăpa si de moarte, si de necaz, si de teamă, Singura reteta sfântă, pentru omul păcătos, Este credinta în jertfa Domnului Iisus Hristos! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Emoţionant ! Şi foarte mult adevăr în tot ce s-a scris în această minunată poezie! Încurcate sunt căile Domnului ! Nici cel mai credincios şi înţelept om de pe Pământ, nu cred că ar avea răspuns la încercările prin care trec oamenii ! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Școală, Educație, Știință >> Topic * Poezie Si Flori | Salvatorul
meniu prim
Cel mai înalt privilegiu care i se poate acorda unui om pe pământ este acela de a fi admis în cercul prietenilor lui Dumnezeu!