Topic * Iubit/a

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1269
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/2074-iubit-a]* Iubit/a[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine sa ai iubit/a fara ganduri de casatorie?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu este bine, deoarece acestea sunt fapte de adulter. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Acum, asta este moda din zilele noastre.
Sa traim cu persoana iubita, fara sa ne casatorim.
O fi un lucru rău, dar ce sa faca oamenii, daca se iubesc, si parintii lor nu sunt de acord cu aceasta iubire? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine sa primim și sfaturi bune din partea părinților.
Eu zic ca iubirea adevărată este atunci când ești căsătorit sau căsătorită, asta este părerea mea! Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Replica la: Este bine sa primim și sfaturi bune din partea părinților.
Eu zic ca iubirea adevărată este atunci când ești căsătorit sau căsătorită, asta este părerea mea!
de Ion_Marcel

Da, ai dreptate, Marcel.
Asa este corect. Trebuie sa se casatoreasca doua persoane care se iubesc. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu, nu e bine. Este pacat. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu este bine să ai iubit sau iubită fără gânduri de căsătorie, chiar e păcat. Acum, două persoane care sunt deja logodite și care au gânduri de căsătorie, e foarte normal să se iubească, dar în limitele impuse. Apoi, după căsătorie, sunt liberi să se iubească, fiind soț și soție. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, este pacat daca vrei sa ai o iubita fara ganduri de casatorie. Trebuie sa ai ganduri serioase cu iubita ta. Asta este parerea mea! Optiuni postare ®
Ionese
-Ionese -
Pentru mine, când o vrea Domnul sa imi gasesc prietena... nu imi fac planuri planul. Il face Domnul. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Iubit/a | Salvatorul.ro
meniu prim
El este ca un pom sădit lângă un izvor de apă, care îşi dă rodul la vremea lui şi ale cărui frunze nu se veştejesc: tot ce începe, duce la bun sfârşit.