Topic Fetele pe toc

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 1309
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/2134-fetele-pe-toc]Fetele pe toc[/url]
Lidia4love
-Lidia4love -
Ce părere aveți despre fetele care merg cu pantofi cu toc la biserică? Este normal ca fata o creștină să meargă astfel în Casa Domnului?
Optiuni topic
Lidia4love
-Lidia4love -
Eu cred că o fata cu fite merge astfel... Dar nu știu ce vor fetele acestea sa arate... Unele cred că vor să prezinte ultimul set de "tocuri" de moda...Eu cred că lui Dumnezeu nu-i place așa ceva, și trebuie să purtăm o încălțăminte adecvata creștinilor, adică una simpla... "Tocurile" sa le păstreze pentru alte locații. Am observat că mai mult se chinuie să meargă cu astfel de pantofi. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Măcar de-ar fi ceva mai stabil. Pentru fetele alea probabil s-a făcut expresia "Stau ca pe ace" :)) Mie, personal, nu mi se pare în regulă. Ne-a dat Dumnezeu picioare bune, nu înțeleg de ce trebuie să mă cocoțez pe "tocuri" de 10 cm. Eu nu port și nici nu îmi plac. Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
Eu, spre exemplu, mai merg la adunare pe tocuri. Insa depinde cum este... Eu merg deoarece sunt mica de statura. Fite, eu cred ca este sa ai pantof cu toc ultima moda, si sa consumi bani pentru asta, doar sa fi vazuta! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu pot să zic că e urât, pentru că, în fond, nu păcătuiesc, deci nu putem critica până acolo. Totuși, cred că trebuie să dăm dovadă de bun gust și în astfel de chestiuni. Și eu sunt mică la înălțime, dar prefer încălțăminte mai joasă fiindcă e mai comodă. Optiuni postare ®
Arghira
-Arghira -
Eu zic ca ar trebui sa ne uitam la noi insine prima data, si sa lasam pe altii sa se ocupe de ei. Relatia cu Dumnezeu e personala, si fiecare va raspunde pentru el in functie de cat cunoaste. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Eu zic ca ar trebui sa ne uitam la noi insine prima data, si sa lasam pe altii sa se ocupe de ei. Relatia cu Dumnezeu e personala, si fiecare va raspunde pentru el in functie de cat cunoaste. de Arghira
Așa este ai mare dreptate,fie care răspunde pentru el,iar noi trebuie să-i slujim lui Dumnezeu cu adevărat. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic Fetele pe toc | Salvatorul.ro
meniu prim
Supuneți-vă, dar, lui Dumnezeu. Împotriviți-vă diavolului, și el va fugi de la voi. ( Iacov 4:7 )