Topic * Prietenia...

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 1306
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/331-prietenia]* Prietenia...[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Ce parere aveti....care sunt prieteniile bune înainte de căsătorie, cele lungi sau cele scurte?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Parerea mea e ca ar fi bine sa fie o prietenie pe o durata mai lunga pentru ca sa iti poti da seama daca e pentru tine, daca e de la Domnul si dacă te poti casatori cu adevarat.... nu iti poti da seama intr-un timp scurt. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Parerea mea este ca daca e o prietenie adevarata, ar fi bine sa se continue mai mult prietenia. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Asa este. Daca nu ai ganduri de casatorie, n-are rost sa mai fii intr-o realatie cu acea persoana. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Prieteniile lungi sunt mai bune, caci va cunoasteti mai bine, parerea mea. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Nu sunt bune deloc prieteniile lungi, ca daca se continua asa, se poate ajunge la niste lucruri care nu sunt potrivite. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Adevarat este ca trebuie multa vreme sa cunosti o persoana. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu ai cum sa-l cunosti asa cum trebuie. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Trebuie sa vorbesti mult cu persoana respectiva ca sa o cunosti mai bine si ea, la fel, sa te cunoasca pe tine si asa va fi cel mai bine ca sa se inteleaga in viata! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Nu conteaza daca prietenile sunt scurte sau lungi. Trbuie sa fie prietenie adevarata si sincera. Asta este cel mai inportant lucru. Asa gandesc eu, voi ce parere aveti? Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Prietenia... | Salvatorul.ro
meniu prim
Primește în inimă doar ceea ce vine dintr-o inimă!