Topic * Ruşinea...

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1259
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/448-ru-inea]* Ruşinea...[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ti-e rusine sa zici altora ca esti crestin?
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Biblia afirma ca daca ne rusinam de El, si Domnul se va rusina de noi inaintea Tatalui si a ingerilor. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Niciodata sa nu spui niciodata.... sunt multi care spun cu mare usurinta ca nu se rusineaza, dar haidem sa fim sinceri.... cati dintre noi ne-am da viata pentru Isus daca am fi obligati cu pistolul la cap sau cine stie in ce alta imprejurare? Cine ar renunta la viata lui cu o mare bucurie stiind ca o face pentru Dumnezeu? Daca maine ar veni Isus pe pamant, cati dintre noi L-am lauda si am fugii spre El? Nu am fi oare multi care ne-am inspaimanta si ne-am ascunde? Haidem, fratilor, sa ne analizam si sa veghem. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nici mie nu mi-e rusine sa zic ca sunt crestin. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu, niciodata nu mi-a fost, nici nu-mi este rusine sa spun ca sunt crestin, ba mai mult, cu ajutorul Domnului, o dovedesc prin viata mea! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu mi-e rusine, ca stiu ce slava ma asteapta in cer, la Dumnezeu. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
De ce sa-mi fie rusine ca sunt crestin? Din contra, ma laud, ca Dumnezeu a facut minuni in viata mea :x Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Mie nu-mi e rusine ca sunt crestin. Din contra, eu il laud pe Dumnezeu. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Adevarat este. Daca ne e rusine, nu suntem crestini, cu adevarat. Suntem numai de forma... noi trebuie sa fim cu adevarat, crestini! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Ruşinea... | Salvatorul.ro
meniu prim
Binecuvântat să fie Dumnezeu, Tatăl Domnului nostru Isus Hristos, Părintele îndurărilor şi Dumnezeul oricărei mângâieri.