Topic * Botezul în apă

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 1216
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/466-botezul-n-ap]* Botezul în apă[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Cum e mai bine sa iei botezul? In apa curgatoare sau in cada?
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Cel mai desavarsit exemplu e Domnul Isus. El a facut botezul in apa curgatoare... Urmati modelul Lui. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
In Biblia mea e scris: "Adevarat, adevarat iti spun ca, daca nu se naste cineva din apa si din Duh, nu poate sa intre in Imparatia lui Dumnezeu!" Importanta e nasterea din nou, nu in ce fel de apa ai luat botezul! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Pai atunci, in orasele unde nu sunt ape curgatoare, n-ar trebui sa se dea botezul? Optiuni postare ®
Lidia4love
-Lidia4love -
steagEu l-am luat în biserică, dar știu câteva persoane care au luat la cada. Și asta e bine, cred, daca e făcut în Numele Tatălui și al Fiului și al Duhului Sfânt, eu cred că e primit de Domnul Isus Hristos. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Eu l-am luat în biserică, dar știu câteva persoane care au luat la cada. Și asta e bine, cred, daca e făcut în Numele Tatălui și al Fiului și al Duhului Sfânt, eu cred că e primit de Domnul Isus Hristos. de Lidia4love
Nu are nimic faptul cum iei botezul. Eu când m-am botezat, m-am botezat în biserică și avea bazin mare, si acolo m-am botezat, și a fost asa o mare bucurie și o binecuvântare! Optiuni postare ®
Ionatan
-Ionatan -
Ar fi bine sa fie luat botezul in apa care curge... luam exemplu din Biblie. Dar nu conteaza cum iei botezul.
Conteaza credinta :) Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Botezul în apă >> Topic * Botezul în apă | Salvatorul.ro
meniu prim
Dumnezeu vrea ca inima ta sa Îi aparţină Lui fiecare oră din zi, fiecare zi din săptămână, fiecare săptămână din lună, fiecare lună din an, fiecare an din viaţa ta !