Topic * Şcoala...

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1138
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/472-coala]* Şcoala...[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Cat de mult conteaza sa înveți? Te afecteaza pe viitor daca nu urmezi un liceu?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ai carte, ai parte. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Conteaza foarte mult sa inveti. Din cate stiu eu, nu scrie nicaieri ca daca esti pocait trebuie sa fi un necitit sau incult, din contra... citesti, cauti, urmaresti, mergi la scoala,ca prin asta ii poti ajuta si pe altii, prin intelepciunea pe care ai primit-o tu si datorita invataturii. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Fiindca m-am increzut in Dumnezeu, El intotdeauna m-a ajutat sa invat toate cele 4 limbi si mi-a dat binecuvantarea sa fiu cel mai placut in fata patronului! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
In ziua de azi, daca nu ai un liceu, nu te poti angaja la o slujba cat de cat onorabila, de aceea e important sa invatam! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Daca nu faceam liceul (mai am un an pana cand termin), nu aveam meserii învaţate. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca nu ai cel putin 10 clase, nu poti sa te angajezi cu carte de munca. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Da, afectează. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Conteaza extraordinar de mult sa ai o scoala, o facultate, ceva cu care poti ajunge in viata cineva. Fara scoala, nimeni nu te baga in seama, nimeni nu te ajuta. Trebuie neaparat sa ai o scoala la baza, daca bineinteles, ai posibilitatea. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Şcoala... | Salvatorul.ro
meniu prim
Preţul măreţiei este responsabilitatea. (Sir Winston Churchill)