Topic * Putem ierta?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 1125
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/492-putem-ierta]* Putem ierta?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Se spune ca este imposibil sa ierti pe cineva care in mod intentionat te raneste cu singurul scop de a te distruge sau a te degrada. Daca aceasta se intampla, totusi, tu ai putea sa vezi aceasta ranire nedreapta ca fiind venita din partea lui Dumnezeu cu scopul de a te inalta deasupra locului unde erai inainte? Spune parerea ta sau impartaseste din experientele tale.
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Uneori, punem in aplicare " te iert, dar nu te uit", care inseamnă, defapt, că nu ai iertat deloc acea persoana.... Prin rugaciune primim puterea de a ierta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Pot ierta, dar pe parcurs imi mai aduc aminte. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Trebuie sa iertam, ca si Isus ne-a iertat. Optiuni postare ®
Marcelo
-Marcelo -
Şi eu am iertat de fiecare dată pentru că şi Dumnezeu ne-a iertat pe noi Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
"Iertati greselile celor ce v-au gresit, ca si Tatal vostru ceresc va va ierta greselile voastre." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Mai întâi ma razbun, apoi iert! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca vreti ca Tatal vostru sa va ierte greselile voastre, iertati si voi greselile celor ce v-au gresit. Domnul Isus a spus aceste cuvinte cand ii invata pe ucenici sa se roage. Eu am iertat pe multi care mi-au greșit, dar ei au profitat de bunatatea mea, si dupa aceea mi-au facut iar rau. Voi ce credeti, este bine sa-i iert din nou? Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Replica la: Daca vreti ca Tatal vostru sa va ierte greselile voastre, iertati si voi greselile celor ce v-au gresit. Domnul Isus a spus aceste cuvinte cand ii invata pe ucenici sa se roage. Eu am iertat pe multi care mi-au greșit, dar ei au profitat de bunatatea mea, si dupa aceea mi-au facut iar rau. Voi ce credeti, este bine sa-i iert din nou? de Ion_Marcel
Marcel, eu sunt un nimeni, si nu pot sa iti dau eu tie sfaturi,dar trebuie sa iertam de 70 de ori cate 7. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Putem ierta? | Salvatorul.ro
meniu prim
Trecerea în revistă a fidelităţii şi binecuvântărilor din trecut ale lui Dumnezeu, te va încuraja şi îţi va da speranţă pentru astăzi.