Topic - Divorţul -

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 1341
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/513-divor-ul]- Divorţul -[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este pacat sa divortezi?
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
MirelTimisag
-MirelTimisag -
Dupa mine, nu-i pacat sa divortezi. Daca asa s-a intamplat, nu se mai poate. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
"Caci Eu urasc despartirea in casatorie - zice Domnul Dumnezeul lui Israel - si pe cel ce isi acopera haina cu silnicie - zice Domnul ostirilor. De aceea, luati seama in mintea voastra si nu fiti necredinciosi!" Maleahi 2:16 Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca Dumnezeu este pe primul loc, nu cred ca se ajunge la divort, si daca cele doua persoane se vor certa, atunci trebuie sa se roage lui Dumnezeu si Dumnezeu intervine. Optiuni postare ®
Nicusor
-Nicusor -
Divortul e mare pacat. Ce a impreunat Dumnezeu, omul sa nu desparta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Cred ca e pacat:) Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, este pacat divortul, pentru ca ce a impreunat Dumnezu, omul sa nu desparta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Parerea mea este ca e mare pacat sa divortezi, dar sunt oameni care sunt impreuna dinainte sa devina crestini si pentru multi dintre ei viata devine un calvar. Si atunci, eu (nu o luati ca atare sau ca pe un sfat, ca nu il dau nimanui, ca nu vreau sa ma fac vinovat de nimic) asa as face. As divorta, daca nu s-ar mai putea nicicum. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Parerea mea este ca unele persoane au dreptate. In Biblie scrie: "Daca ti-ai prins sotia in pacat de curvie, fa-i o carte de despartire." Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic - Divorţul - | Salvatorul.ro
meniu prim
Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu și de folos ca să învețe, să mustre, să îndrepte, să dea înțelepciune în neprihănire. ( 2 Timotei 3:16 )