Topic * Gelozia

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 1317
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/527-gelozia]* Gelozia[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca te casatoresti cu o fata legal, vei fi gelos pe ea? Eu nu voi fi gelos, pentru ca gelozia desparte familii intregi, chiar si familii mai mari. Astept raspunsurile voastre.
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Gelozia nu este buna, sub nicio forma! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Gelozia dispare, daca este sinceritate si dragoste fierbinte intre cei doi! Optiuni postare ®
Nicusor
-Nicusor -
Gelozia nu este deloc e necesara daca iubesti cu adevarat, dar exagerata, deja nu e bine deloc. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Gelozia nu este buna deloc pentru ca devii indepedent si vei fi gelos toata viata ta pe sotia ta, si nu este bine. Daca tu esti crestin cu adevarat, iti iubesti sotia cu adevarat! Si ea, la radul ei, daca este crestina cu adevarat si nu-si inseala barbatul, eu cred nu va fi gelozie intre ei! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
A fi gelos pe sotia ta, inseamna a nu avea incredere in Dumnezeu, care ti-a dat binecuvantarea! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Credeti ca gelozia nu este buna, dar atunci cum vei mai putea iubi cu ardoare partenerul? Nu spun ca este buna, dar putina gelozie este indicat sa se afle intr-o casnicie, ca doar asa arati ca iubesti pe cel/cea de langa tine! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Desigur, nu este bine sa fi gelos. Din cauza geloziei, vei avea numai cearta in familie. Daca Dumnezeu a pus dragoste intre un sot si o sotie, n-are cum sa se insele unul pe celalalt. Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
Ea e buna daca stim cum sa o folosim si cand... Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
A fi gelos inseamna ca nu ai destula incredere in persoana de langa tine. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Gelozia | Salvatorul.ro
meniu prim
Primește în inimă doar ceea ce vine dintr-o inimă!