Topic Ateu sau credincios?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 1761
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/603-ateu-sau-credincios]Ateu sau credincios?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ce parere aveti despre atei si credinciosi? Faceti umpic de caracterizare pentru fiecare, in parte, incheind cu concluzia daca e bine sau e rau, dar si de ce.
Optiuni topic
Nicusor
-Nicusor -
Crestinul pocait e acel ce face voia Domnului, nu care merge si cu lumea. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ateii nu cred in Dumnezeu si nici in Biblie. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ateii nu cred in Dumnezeu, nu cred nici in Fiul lui Dumnezeu, Isus Hristos, nici ca exista Rai si Iad. Dumnezeul slavei sa aiba mila de ei! Optiuni postare ®
H3ruv1m
-H3ruv1m -
Daca esti crestin, si Dumnezeu exista, castigi totul. Daca esti ateu, si Dumnezeu exista, ai pierdut totul. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Totul este, sa crezi in Dumnezeu. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ateu este acela care crede ca a cerut ceva lui Dumnezeu, dar nu a primit pentru ca atunci cand ceri, trebuie sa ceri cu credinta si cu multumire ca ai primit. Dar neprimind ceea ce a cerut sau si-a dorit, nu mai crede, dar in sinea lui, si el stie ca tot ce exista, aici, pe pamant, nu s-au facut singure si ca exista ceva dupa moarte, dar nu vrea sa recunoasca. Nu exista ateu care sa nu aiba si el credinta in ceva, doar ca din vorbe nu recunoaste, dar in inima lui, doar el stie ce simte. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Un ateu nu crede in Dumnezeu. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Foarte multa lume este atee, multi dintre ei nu vor sa auda de Dumnezeu Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu cred din toata inima mea in Dumnezeu, ca Dumnezeu a facut multe minuni in viata mea, si de aceea, cred din toata inima mea in Dumnezeu. Dragi crestini, este vremea sa ne intoarcem la Dumnezeu, ca venirea Fiului Omului este aproape. Astazi, intoarce-te la Dumnezeu, nu maine! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic Ateu sau credincios? | Salvatorul.ro
meniu prim
Cine disprețuiește pe aproapele său, face un păcat, dar ferice de cine are milă de cei nenorociți. ( Proverbele 14:21 )