Topic ~ Preoţi pedofili?

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1633
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/607-preo-i-pedofili]~ Preoţi pedofili?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Tot mai des, politia internationala dezvaluie cazuri de pedofili in randul preotilor, mai ales catolici, marfa selecta fiind procurata destul de lesne prin internet (retele bine organizate ce obtin profit bun din buzunarele adanci ale preotilor). Ce parere aveti despre ei?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
E o uraciune in fata lui Dumnezeu! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, acesti preoti sunt o uraciune inaintea lui Dumnezeu! Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Un preot ordotox a violat doua fete in ajunul de Paste, anul acesta. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Un preot ordotox a violat doua fete in ajunul de Paste, anul acesta. de Denisa1
Am auzit și eu că un preot a violat o fată, și ei spun că ei au religia adevărată, dar nu o au, deoarece ortodocșii injură mult! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Mda, nu sunt doar preoți sau doar... Sunt mulți oameni care cad în acest păcat... Foarte trist! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Mda, nu sunt doar preoți sau doar... Sunt mulți oameni care cad în acest păcat... Foarte trist! de Buble-estera
Nu contează dacă sunt preoți pedofili, ei știu că n-au voie să facă acele lucururi și le fac, este un păcat mare. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Nu contează dacă sunt preoți pedofili, ei știu că n-au voie să facă acele lucururi și le fac, este un păcat mare. de Ion_Marcel
Normal. Eu voiam să spun să nu îi includem pe toți în aceeași categorie. Sunt și preoți care se străduiesc să trăiască o viață de neprihănire, așa după cum cunosc ei. La fel și noi. Dar sunt și preoți care nu sunt demni de a fi preoți. Și se aplică în multe domenii. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Un preot cu școală este conștient că nu are voie să facă acel păcat și el tot îl face. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Alte Creştine >> Topic ~ Preoţi pedofili? | Salvatorul.ro
meniu prim
Ferice de cei blânzi, căci ei vor moșteni pământul!