Topic ~ Preoţi cerşetori?

Postează răspuns
Raspunsuri: 2
Vizualizări: 1348
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/608-preo-i-cer-etori]~ Preoţi cerşetori?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eram intr-o piata din Timisoara. Parcurgeam cu rabdare marfurile expuse, cand la un pas de mine apare un calugar, preot (ce o fi fost) cu o pancarda de carton agatata de gat pe care scria mare: "Ajutati biserica!" Plec mai departe... altul... si altul! „Curios lucru”, imi spun, dar am inceput sa gasesc si cersetori, unii chiar apti de munca, ficare cu un repertoriu ales cu grija ca sa impresionize inimile oamenilor "milosi", ca "saracii", nu gasesc de munca... Deodata navalesc in piata politisti mascati, gardieni, prind cersatorii si-i baga in dube cu spatii generoase, si cat ai clipi din ochi, au curatat piata de cersatori! Uf... rasuflu usurat... parca e mai mult aer in jur...
Optiuni topic
Denisa1
-Denisa1 -
Nu toti preotii sunt cerșetori sau falși. Nu jigniti omul. Nu toti preotii sunt la fel. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Aici se ridică un semn de întrebare... Oare Dumnezeu nu îi poate ajuta pe slujitorii Lui, chiar și financiar? Deși nu vreau să jignesc pe nimeni, eu cred că nu prin cerșetorie trebuie să se promoveze învățătura creștină... Ceva în genul ăsta: "Dacă dați bani, vă va da și Dumnezeu!" Asta trebuie să fie dorința persoanei, pur și simplu. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Alte Creştine >> Topic ~ Preoţi cerşetori? >> Topic ~ Preoţi cerşetori? | Salvatorul.ro
meniu prim
Mai bine o bucată de pâine uscată, cu pace, decât o casă plină de cărnuri, cu ceartă! ( Proverbele 17:1 )