Topic ~ Avortul/ pruncuciderea

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1626
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 7
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/626-avortul-pruncuciderea]~ Avortul/ pruncuciderea[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Avortul, sau mai exact pruncuciderea, este totusi, ilegala, in multe tari, unii afirmand ca e necesara, altii ca e imorala. Care e pozitia ta fata de avort?
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
E un pacat foarte grav. Optiuni postare ®
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Despre avort, am sustinut o lucrare, in liceu, in fata unei profesoare care nu credea deloc in Dumnezeu, si afirma ca se trage din maimuta. Timp de 3 ore am dezbatut acest subiect, si Dumnezeu a fost cu mine. Mi s-a pus intrebarea: "Daca raman insarcinata si aflu ca copilul e bolnav, nu fac avort nici atunci?"... I-am raspuns ferm: "Nu, Dumnezeu il poate vindeca, daca e voia Lui!" Optiuni postare ®
H3ruv1m
-H3ruv1m -
Este o crima, nu numai un pacat. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, este o ucidere si cel mai mare pacat. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Avortul este un pacat foarte mare... cum sa iei viata unui ingeras, care nici macar nu a deschis ochisorii? :( Copilasii trebuie primiti ca o binecuvantare, dar nu multi fac asta... Optiuni postare ®
Alex-Domnica
-Alex-Domnica -
Daca vrei sa iei viata cuiva, mai intai, incearca sa ti-o iei tu pe a ta, si atunci vei vedea cum e sa ucizi pe cineva! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este foarte mare pacat avortul. Este cel mai mare pacat sa avorteze femeile sau, mai ales, cand isi da copilul afara, inainte de termenul nasterii! Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Este un pacat destul de grav avortul. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Este un pacat destul de grav avortul. de Denisa1
Da, avortul este foarte grav si cel mai mare pacat. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Avortul/ pruncuciderea | Salvatorul.ro
meniu prim
Dacă ești înțelept, pentru tine ești înțelept; dacă ești batjocoritor, tu singur vei suferi. ( Proverbele 9:12 )